Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
Piešťanom už chýba len krok
Píše denník ŠPORT

PIATY ZÁPAS FINÁLE PLAY-OFF 1. HOKEJOVEJ LIGY

PIEŠŤANY – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

STAV SÉRIE 3:2 (2:3sn, 4:3, 2:5, 4:0, 2:1)

V piatom zápase sa začínalo, pri vyrovnanom stave série, ako keby od nuly. Ale bolo to klamlivé zdanie. Víťaz ďalšieho duelu mal možnosť získať veľmi dôležité finálové vedenie. Hráči i realizačné tímy oboch klubov si to uvedomovali a podľa toho sa odvíjal i dej na ľade. Domáci nastúpili už s kanonierom Pupákom, v drese hostí chýbal krídelník prvého útoku Kriška. Hoci sa napätie medzi súpermi dalo takmer „krájať,“ aktéri sa zamerali najmä na dôsledné bránenie, disciplínu a ich hra pôsobila opatrným dojmom. Piešťanci boli predsalen o čosi živší a veľmi im pomohol „rýchly“ gól, ktorý dal po prvom striedaní obranca Zajac. Zopár ďalších šancí, najmä pri troch presilovkách v rýchlom slede za sebou, však nevyužili. Mikulášania nastúpili do druhej časti s jasným úmyslom vyrovnať. Zvýšili nasadenie i početnosť streľby a odmenou im bol gól Paukovčeka po samostatnej akcii v polovici zápasu. Nasledovali dve presilovky Liptákov, skončili však bez úspechu. Úvod tretieho dejstva vyšiel domácim – Pupák už v 29. s naklonil misky váh opäť na stranu Piešťan. Jeho spoluhráči sa potom sústredili na defenzívnu činnosť, ale nevynechali žiadnu príležitosť na zaútočenie. Na hokejky Liptákov sa vkradla nervozita a počas celej záverečnej tretiny už nenašli dostatok fyzických i psychických síl na zvrat.

Góly: 3. Zajac (Haring, Peško), 41. Pupák (Prokop, Baran) – 32. Paukovček.

Vylúčení: 9:9 na 2 min, Vlk a Lištiak na 10 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku 25:16.

Rozhodovali: P. Lokšík, R. Rudý – Návratek, T. Orolin – 2123 divákov.

ŠHK 37: T. Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, M. Zajac, Magušin, K. Grman, P. Poláček, P. Vrána – M. Baran, Prokop, P. Lušňák – Románek, Peško, J. Haring – M. Gálik, F. Novák, Rybárik – Mir. Pupák, Učeň, Chylo. Tréner M. Klement.

MHK 32: M. Palko – P. Lištiak, T. Devečka, Petran, M. Bača, Kadlubiak, V. Vlk, Hyben, J. Kokavec – P. Bartík, J. Pleva, Roháč – Kuric, L. Paukovček, B. Pohanka – Ďurný, M. Mravec, J. Zlocha – R. Macík, Legerský, M. Oravec. Tréner M. Horváth.

POVEDALI PO ZÁPASE

MILAN KLEMENT (tréner Piešťan): Prvá tretina bola z našej strany dobrá, viedli sme, no nevyužili presilovky. V druhej sme sa museli často brániť v oslabení, „prežili“ sme ich bez ujmy, ale súper aj tak vyrovnal. V tretej časti sme stiahli hru na tri útoky a Pupák dal víťazný gól. Sme spokojní, no koniec série ešte nie je...“

PAVOL PAUKOVČEK (generálny manažér Liptovského Mikuláša): „V prvej tretine mali domáci navrch. V druhej sme boli jasne lepší my, rozhodujúce šance sme však nepremenili... Na začiatku tretej sme inkasovali, stav bol potom na vážkach, žiaľ, nepodarilo sa nám vyrovnať ani pri power play. Doma sa určite ešte „pobijeme“ o siedmy zápas.“

ĎALŠÍ PROGRAM

NEDEĽA 27. FEBRUÁRA o 17.00 h

LIPT. MIKULÁŠ – PIEŠŤANY

prípadne aj

UTOROK 1. MARCA o 18.00 h

PIEŠŤANY – LIPT. MIKULÁŠ

Poznámka: Hrá sa na štyri víťazné zápasy.

JAROSLAV ŠTRBA

Nesmieme hrať vyľakane

NÁVRATY K FINÁLE PLAY–OFF PRVEJ HOKEJOVEJ LIGY

Patrik Lušňák (vľavo) hrával v tomto ročníku aj za extraligovú Skalicu. FOTO SITA/DUŠAN HEIN
Na Liptov cestovali Piešťany so základným cieľom získať jedno víťazstvo. Tretí zápas série síce prehrali 2:5, v tom štvrtom však výsledkom poriadne prekvapili, keď zdolali Liptovský Mikuláš jednoznačne 4:0. Jedným gólom sa pod túto výhru podpísal útočník Patrik Lušňák (1988), a tak stav na zápasy je 2:2. Piaty duel je na programe dnes v Piešťanoch (18.00).

„Sme spokojní. Tretí zápas nám nevyšiel, spravili sme v ňom niekoľko chýb, a tak sme si uvedomovali dôležitosť toho nasledujúceho. O víťazstve rozhodli naše presilovky, dali sme v nich až tri góly. Súpera sme od začiatku zápasu forčekovali, čo nám veľmi pomohlo. Veď Liptáci faulovali a nakoniec mali až desiatich vylúčených hráčov,“ hodnotil po stretnutí Lušňák.

Do menšej výhody sa tak opäť dostávajú Piešťanci, keďže piatkový piaty zápas, v ktorom jeden z tímov získa postupový mečbal, sa hrá na ich domácom ľade. „Verím, že sa zopakuje scenár z nášho víťazného zápasu v Mikuláši. V žiadnom prípade nesmieme hrať vyľakane a iba brániť, naopak na súpera by sme mali vybehnúť a dostať sa čo najrýchlejšie do vedenia,“ povedal krídelník, ktorý vo finálovej sérii zatiaľ zaznamenal tri kanadské body.

Patrik Lušňák, syn prezidenta piešťanského klubu, hrával až do konca januára pravidelne v extraligovej Skalici. Potom však prišiel na výpomoc k prvoligistovi, spolu s ďalšími tromi hráčmi - Filipom Novákom, Magušinom a Prokopom.

Lušňák je momentálne kmeňovým hráčom Piešťan a dostal aj ich registračný preukaz. V prípade, že víťaz základnej časti neprejde cez Liptovský Mikuláš, môže sa Lušňák vrátiť do Skalice a nastúpiť na zápasy play-off. Ak by sa však Piešťany dostali až do baráže proti Žiline, po jej skončení už za Skalicu hrať nesmie, pretože baráž je už súčasťou extraligovej súťaže.

SLOVO MÁ KAPITÁN LIPTÁKOV JÁN PLEVA

„Dokopy ani nie je na štvrtom zápase čo hodnotiť, z našej strany to bol katastrofálny výkon. Play-off sa jednoducho s toľkými faulmi hrať nedá. Keď premárnime tretinu zápasu v oslabení, nemáme veľkú šancu uspieť. Séria je teraz otvorená, neostáva nám nič iné len ísť ďalej, poučiť sa a vzchopiť. Škoda tohto nevydareného stretnutia, strelením jedného gólu by sme sa možno chytili, ale súper dal tretí a vtedy už bolo vlastne po zápase. Keď je mužstvo jedna dobrá partia, dokáže sa cez takýto výsledok preniesť. Séria play-off sa môže otočiť z minúty na minútu.“