Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
Dva góly Otčenáša priniesli víťazstvo
Extraliga - štvrťfinále

BRATISLAVA / BANSKÁ BYSTRICA (SITA / SZĽH) -V sobotu odštartovali štvrťfinálové súboje aj medzi Slovanom a Trenčínom, kým druhú dvojicu utvorili Banská Bystrica so Zvolenom. Bratislavčania v dramatickom závere zdolali Trenčanov 4:2 a po prvom zápase vedú 1:0 v sérii. V atraktívnom stredoslovenskom derby mali viac šťastia Zvolenčania, ktorí vyhrali v Banskej Bystrici 5:3. Stav série je tak 0:1 v neprospech favorizovaných Banskobystričanov.

BANSKÁ BYSTRICA - ZVOLEN 3:5, stav série 0:1
Takmer vypredaný štadión pod Urpínom videl zaujímavý, rýchly, útočný a dramatický hokej. Po 73 sekundách sa však museli opravovať dvierka za bránkou hostí, ktorou chodia do kabíny. Majstri situáciu zvládli, no kratší výpadok akoby pomohol hosťom. Otčenáš totiž obehol bránku, nakorčuľoval si do stredu a z troch metrov prekonal Šimonoviča - 0:1. Zvolenčanom patril úvod, ale domáci postupne zapli na vyššie obrátky. Pri prvom góle sa presadila štvrtá formácia hostí a tak aj štvrtá domáca päťka chcela najviac odčiniť tento moment. V 5. min mali k tomu najbližšie Češík a Rumpel. Potom sa v gólovej príležitosti po chybe obrancu Zvolena ocitol Hudec, Škrečka neprekonal, vznikol rýchly protiútok Zvolena, ale Zuzin nebol úspešný proti Šimonovičovi. V 7. minúte Méry zachytil puk a ocitol sa sám pred bystrickým gólmanom, netrafil bránku. Domáci potom hrali dve presilovky, v prvej mieril od modrej do žŕdky v 9. min Cebák a v druhej v 12. min od modrej aj Kolba. "Barani" predsa len početnú výhodu využili, keď Lažo strieľal spomedzi kruhov, Škrečko nemal puk v moci, Hvila sa ho snažil poslať za jeho chrbát, no podarilo sa to až Šechnému - 1:1. Autor vyrovnávajúceho gólu mohol dostať svoj tím do vedenia v 17. min, strele z ľavej strany chýbal hlavne dôraz. V 19. min našiel Šechný Sýkoru pred odkrytou zvolenskou bránkou, ale banskobystrický mladík netrafil puk.
Nástup do druhej tretiny vyšiel lepšie domácim. V 22. min sa ešte Kútny sám pred Škrečkom nepresadil, ale Banskobystričanom vyšiel o minútu neskôr v presilovke rýchly prechod do útoku a po prihrávke Hudeca z pravej strany sa na ľavej presadil pohotový a voľný Hvila - 2:1. Zvolenčania odpovedali zvýšenou aktivitou v útočnej fáze. Najprv mohol vyrovnať Otčenáš, ktorý sa dostal pred Šimonoviča rýchlym pohybom od modrej čiary, no podarilo sa to až v 26. min v početnej východe Chovanovi, ktorý po strele Čierneho zasunul puk za chrbtom brankára "baranov". Hostia boli v laufe, ďalšie šance nevyužili Barinka, či Ďaloga, ktorého vysunul pekne Baláž. Pri tejto príležitosti sa však ľahšie zranil Šimonovič, ktorého v 31. minúte vymenil Fedor. Potom sa ľahšie zranili aj Tománek s Lažom, naskočili však do hry, horšie to bolo už s Kubkom. Domácich tieto momenty nezlomili, naopak zmobilizovali sily v 39. min v presilovke a po strele Kolbu od modrej Škrečko puk iba vyrazil pred seba, Hvila sa ho snažil doraziť, no podarilo sa to až Kútnemu - 3:2.
Tretia tretina vyšla hosťom. V 44. min Chovan obkorčuľoval bránku, prihral medzi kruhy Ďalogovi, ktorý našiel odkrytý priestor Fedorovej svätyne. O tri minúty neskôr sa dostal do dobrej šance Weissmann, ale Škrečka neprekonal. Nastali však šarvátky, vytvorili sa bitkárske dvojice, Hlinka vs. Škoda, Lažo vs. Kučný a M. Jurík vs. Bambúch. Rozhodcovia udeľovali tresty z ktorých ťažili hostia, ktorí sa dostali do početnej výhody a po piatich sekundách išli do vedenia. Po strele Čierneho sa puk odrazil od mantinelu a Barinka zblízka prekonal banskobystrického gólmana - 3:4. Domácich inkasovaný gól zaskočil, nevedeli sa dosať do tempa, za zmienku stojí iba strela Bambúcha v 50. min spoza kruhov vedľa bránky. Tridsaťtri sekúnd pred koncom tretej tretiny sa domáci odhodlali k power-play no nedali vyrovnávajúci gól, práve naopak inkasovali Otčenášom do prázdnej bránky.

HC´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 3:5 (1:1, 2:1, 0:3) - stav série 0:1
Góly:
 13. Šechný (Hvila, Lažo), 23. Hvila (M. Hudec, Tománek), 39. Kútny (Lažo, Kolba) - 2. Otčenáš, 26. M. Chovan (L. Čierny), 44. Ďaloga (M. Chovan), 47. P. Barinka (L. Čierny), 60. Otčenáš (M. Chovan)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Miroslav Hlinka na 5+DKZ za údery + 10 min zhodenie rukavíc - L. Jurík na 10 min za zhodenie rukavíc, Škoda na 5+DKZ za údery, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország, Lokšík - M. Orolin, Tvrdoň, 3424 divákov