Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu

PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

• Žreb sa k nováčikovi súťaže zachoval na jej začiatku naozaj kruto: Po štvrtkovom dueli s juniormi Slovenska (1:5), hrali už včera opäť – proti Liptákom. Hoci opäť prehrali, ich výkon bol sympatický.
  • V šlágri kola pred peknou návštevou zdolala michalovská Šechného družina minulosezónneho víťaza súťaže - Piešťany.
  • Prešovčania rozhodli o svojom víťazstve v Trebišove vyššou efektívnosťou streľby.
  • Stupňovaným tempom slávili úspech Bardejovčania v Považskej Bystrici.
  • V derby vyhrali Topoľčany nad Trnavou, pre Senicu je cenný triumf nad Detvou.
  • Hráči Spišskej Novej Vsi mali voľno.

TOPOĽČANY – TRNAVA 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

V prvej tretine nevyužili 100-sekundovú presilovku piatich proti trom Trnavčania, chvíľu po nich nedali gól pri rovnako početnej výhode počas osemdesiatich sekúnd ani Topoľčanci! Skóre potom otvoril až v 13. min Jozef Mihálik, hostia odpovedali gólom Grmana – 1:1. Na začiatku druhej tretiny fauloval vo vyloženej šanci Schneider Klačanského a faulovaný trestné strieľanie využil na druhý gól domácich. O chvíľu zvýšil Lauko na 3:1. V tretej tretine hostia pridali na dôraze, zatlačili domácich, ale svoju prevahu zúročili len jedným gólom – 2:3. V závere domáci gólmi Mihálika a Káčera potvrdili svoje víťazstvo. Stretnutie malo, vzhľadom na začiatok sezóny, dobrú úroveň.

Góly: 13. J. Mihálik, 24. Klačanský (z tr. strieľania), 26. Lauko, 57. J. Mihálik, 60. Káčer – 20. Grman, 54. Hlavna.

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: D. Konc – Moravec, Sčensný - 630 divákov.

HC: B. Hippík – Árvay, Kabát, Drahovský, Malinka, Múčka, Joanidis, Tartaľ, B. Oravec – Uhrík, M. Mihalik, Košecký – Káčer, J. Mihálik, Havlíček – Goga, Lauko, L. Tvrdík – Uhnák, O. Štefanka, Klačanský.Tréner M. Paulovič.

HK GLADIATORS: M. Stacho – M. Grill, T. Schneider, J. Reho, Haršáni, F. Šimka, Krajčík, Šoltys, Duran – Horský, Čunderlík, Hančiak – Hlavna, M. Grman, Dal. Jančovič – Schmidt, Čavrk, Dudáš – M. Ďuriš, Krajčovič, Barčák.Tréner R. Macko.

TREBIŠOV – PREŠOV 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

V derbyzápase sa domáci ujali vedenia v 6. min. Po nezištnej prihrávke spoza brány si Findura „vychutnal“ brankára Zimu a bolo 1:0. Hostia vyrovnali dve sekundy po skončení domácej presilovky. Po chybe v domácej defenzíve z úniku skoroval Raček. V druhej tretine hrali Trebišovčania nervózne a viazla im kombinácia. Naopak, Prešovčania spresnili prihrávky, niekoľkokrát rozkrútili kolotoč pred Smikovou bránkou a po góloch Kubusa a Segľu vyhrali tretinu 2:0. V tretej časti domáci zapli na vyššie obrátky, no prekonať hosťujúceho gólmana sa im nepodarilo. V jednom prípade zachránila brankára Zimu pravá žŕdka. Pol minúty pred koncom odvolali domáci brankára, ale po šiestich sekundách Segľa strelou do prázdnej bránky prikrášlil víťazstvo Šarišanov.

Góly: 6. Findura – 15. Raček, 23. Kubus, 36. a 60. M. Segľa.

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: Mir. Halecký – Korba, Bogdaň - 560 divákov.

HK: P. Smik – M. Danko, Kobeľa, Veľk, Tomaščík, P. Valko, Ivančo, Pačuta – M. Findura, R. Gašpar, Pisio – T. Sax. L. Sax, Mar. Mach – Ficko, Rad. Cútt, Schnelly – Mart. Marcinko.Tréner T. Daniš.

HC 07: J. Zima – M. Koma, Pulščák, T. Špila, P. Molota, Hopkovič, Penxa – M. Haas, Caban, Cmorej – Štefanech, P. Hurtaj, Raček – M. Segľa, V. Kubus, Hajnik – A. Dírer, Ľ. Chovan.Tréner P. Křemen.

SENICA – DETVA 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

V Senici vládol dvojnásobný smútok, lebo vo veku 58 rokov zomrel dlhoročný rozhodca Róbert Müllner. Hostia začali útočne, počas prvých piatich minút musel brankár domácich zasahovať trikrát. Potom sa osmelili aj domáci, Šimek zblízka trafil brankára hostí. Tí stále ukazovali, že sú kvalitným tímom, no Michálik svoju šancu nevyužil. Útoky sa striedali na oboch stranách a Mikušovič trafil pravú žŕdku. V druhej časti Mikušovič dorazil strelu Kociana do odkrytej časti bránky a o chvíľu ten istý hráč za asistencie Kociana zvýšil na 2:0. V 38. min diváci skandovali meno Pavla Demitru. V 52. min nedal ani Šúrek zblízka. V 55. min sa strhla na ľade zbytočná šarvátka, domáci za ňu pykali päťminútovým trestom, čo hostia využili na skorigovanie výsledku.

Góly: 25. a 27. Mikušovič – 59. Kubenko.

Vylúčení: 6:7 na 2 min, Penák na 5 min + DKZ, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: Valachovič – Výleta, Otrubčák - 870 divákov.

HC DUKLA: M. Kristín – Škápik, Kocian, Zahumenský, Baron, M. Ondrovič, Vrbovský, M. Král – Vaškovič, E. Šimek, Mikušovič – M. Hanták, A. Lezo, Cibulka – D. Štetina, Šúrek, Penák – Kajba, Herda, Šebesta.Tréner Pav. Klečko.

HC 07: R. Kurali – V. Dvořák, Neumann, Kozelnický, Hataš, Repa, Zošiak, M. Nemček, Škvarka – Zuzin, K. Mahdalík, Paciga – M. Čanky ml., J. Kóňa, Kubenko – J. Rehuš, Piperek, Indrych – Zorvan, Michálik, Koval. Tréner M. Čanky st.

POVAŽSKÁ BYSTRICA – BARDEJOV 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Na úvod sezóny to bol zápas dobrej úrovne. Pričinili sa o ňu obe mužstvá. Domácim chýbal chorý obranca Smerčiak. Pri streleckej prevahe hostí a počte ich gólových striel podržal Považanov brankár Mišovec. Vo vyrovnanom priebehu síce domáci viedli po úniku Boška 1:0, avšak v druhej tretine Bardejovčania skóre otočili na 1:2. Definitívne rozhodnutie padlo päť minút pred koncom, keď únik domáceho Koledu z polovice ihriska zlikvidoval brankár Marton a hneď z protiútoku Takáč tretím gólom poistil víťazstvo strelecky efektívnejších hostí. Bol to súboj brankárov, Mišovec podal veľmi dobrý výkon, bol oporou, no šance mali aj domáci hráči. V závere dostal vyšší trest bystrický útočník Bačík za napadnutie súpera.

Góly: 10. Boško – 25. Molnár, 37. Baláž, 56. Takáč.

Vylúčení: 5:5 na 2 min, Bačík na 5 min + DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:1.

Rozhodovali: Gašparík – Holienka, M. Valach - 268 divákov.

HK 95: M. Mišovec – J. Zlocha, Ftorek, Hošták, Beňa, Mir. Sekáč, Cigánik, O. Ďuriš – J. Fujerík, Koleda, T. Lipták – S. Valach, Mich. Stráňovský, Bujdák – Teska, L. Bačík, I. Slávik – Boško, Koložváry.Tréner Ľ. Meszároš.

BEMACO HC-46: R. Marton – Mil. Takáč, Pichnarčík, V. Polaček, M. Gajdoš, V. Mojdis, Slimák, A. Šimo, Knap – O. Gmitter, Ľ. Sabol, M. Baláž – J. Molnár, Dancsák, Stríž – Petruška, Piatak, R. Schneider – Mihalič, Belušár, Náhlik.Tréner J. Čontofalský.

PÚCHOV – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Po dvadsiatichštyroch hodinách nastúpili púchovskí hráči na ďalšie majstrovské stretnutie a nie proti hocikomu – proti vysokému favoritovi. Hneď na začiatku domáci Kubiš sekal a presilovku využil po šiestich sekundách Piatka. Liptáci mali drvivú prevahu, na 2:0 však zvýšil až v 17. min Uram vo vlastnom oslabení. Hráči nováčika sa nevzdávali a v polovici zápasu dal kontaktný gól Zemko. Bývalý reprezentant Marek Uram však v 38. min zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. V tretom dejstve sa útoky striedali na oboch stranách, brankári čelili spŕške striel (14:17), domácim strelcom sa znížiť už nepodarilo, naopak, v závere kapituloval Zubo po strele veterána Plevu, ktorému asistoval Peter Bartík. Púchovčania podali sympatický výkon, víťazstvo Mikulášanov však bolo zaslúžené.

Góly: 31. Zemko – 3. Piatka, 17. a 38. Uram, 58. Pleva.

Vylúčení: 8:8 na 2 min, Tichý na 10 min presilovky a oslabenia 0:1.

Rozhodovali: R. Jung – Šťastný, Tvrdoň – 756 divákov.

HK: L. Zubo – J. Hulák, Celar, J. Tichý, M. Richter, M. Vereš, J. Kováčik – Vraník, Ludvig, Bajtala – Bednárik, Linet, Čopák - Kubiš, B. Varga, Juríček – Kudlej, Zemko, Prna. Tréner R. Dráb.

HK 32: M. Palko – P. Lištiak, M. Klepáč, J. Kledrowetz, Nitriansky, T. Devečka, P. Klepáč, J. Kokavec, Hyben – Ďurný, M. Mravec, Kadura – Valášek, L. Paukovček, Kuric – Pajong, J. Pleva, P. Bartík – M. Uram, Piatka, A. Staroň.Tréner R. Záruba.

MICHALOVCE – PIEŠŤANY 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Tradične početné a vyspelé michalovské publikum videlo skvelé hokejové divadlo. Ambiciózni domáci hráči sa víťaza uplynulého ročníka súťaže nezľakli a Miloš Bednár mu už v 12. s strelil prvý gól! Piešťancov o zaskočilo len na chvíľu, čoskoro vyrovnali, do konca tretiny mali prevahu, ale gól z nej už nedali. Druhá tretina vyznela pre domácich a Minčák v jej polovici upravil skóre na 2:1. Na začiatku tretrej tretiny pykala piešťanská striedačka za veľa hráčov na ľade a Halás z presilovky pridal tretí gól. O necelú minútu využil ďalšiu presilovku Valentín na štvrtý gól a bolo prakticky rozhodnuté. Hostia sa snažili síce ešte čosi so zápasom urobiť, kanonier Pupák sa však gólovo presadil až v samom závere.

Góly: 1. Bednár, 30. Minčák, 44. Halás, 45. Valentín – 6. Haring, 59. Pupák.

Vylúčení: 9:8 na 2 min, Šechný na 10 min, presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: B. Jura – Korba, Smerek - 1760 divákov.

HK DUKLA: Z. Kotvan – M. Žemba, Valentín, D. Hančák, Kadlubiak, Boržík, L. Mucha, J. Šeliga – Minčák, R. Šechný, Bednár – P. Segľa, Palovčík, Mil. Mach – I. Králik, M. Kovaľ, J. Pavličko – Dunaj, Halás, Fajčák.Tréner M. Ihnačák.

ŠHK 37: Fumač – Trokan, A. Kolník, T. Bokroš, A. Hruška, Bučka, K. Grman, P. Poláček, P. Vrána – Haring, Peško, Románek – Mir. Pupák, M. Baran, Vyletelka – Chylo, M. Mišura, M. Mihálik – Rybárik, P. Učeň, Klčo.Tréner M. Hovorka.

ĎALŠÍ PROGRAM

NEDEĹA 11. SEPTEMBRA 2011

2. VLOŽENÝ ZÁPAS: Detva – Orange 20 (o 17.00 h).

UTOROK 13. SEPTEMBRA 2011

2. KOLO: Lipt. Mikuláš – Michalovce, Prešov – Púchov, Trnava – Trebišov (všetky o 17.00 h), Detva - Pov. Bystrica, Piešťany – Senica a Sp. Nová Ves - Topoľčany (všade o 18.00 h). Bardejov má voľno.

Sp. Nová Ves ešte nehrala. Tímom sa do tabuľky započítavajú aj výsledky vložených zápasov s Orange 20.

JAROSLAV ŠTRBA,ŠTEFAN KONTA, MIKULÁŠ ŠTEFANOVSKÝ, JÁN ČAČKO, LADISLAV TELEPOVSKÝ,PAVOL MACEK

Sami nevedia, ako to dopadne

NÁVRATY K 1. KOLU PRVEJ HOKEJOVEJ LIGY

Za rodný Liptovský Mikuláš nastúpili Marek Uram a Peter Klepáč

V piatok sme vás informovali, že prvoligový Liptovský Mikuláš podpísal zmluvy s dvojicou bývalých slovenských reprezentantov Marekom Uramom (1974) a Petrom Klepáčom (1975). „Stalo sa už takým zvykom, že odchovancov klubu, ktorí sú momentálne voľní a chcú Mikulášu pomôcť, veľmi radi u nás privítame a dáme im priestor rozohrať sa,“ povedal športový manažér MHK 32 Juraj Halaj.

Obaja hokejisti nastúpili na úvodný zápas svojho mužstva na ľade Púchova, v ktorom Uram vsietil dva góly. Či však zostanú na Liptove počas celej sezóny je ešte v tejto chvíli otázne. Zmluvu síce podpísali na dva roky, ale nachádza sa v nej aj podmienka, že v prípade vhodnej ponuky klub hráčov uvoľní. „Všetko je naozaj otvorené, ale mužstvu chcem pri štarte do sezóny určite pomôcť. Potrebujem sa rozohrať a dostať do tempa, nevylučujem však ani možnosť, že v Mikuláši napokon ostanem počas celej sezóny,“ prezradil majster sveta z Göteborgu Uram, ktorý naposledy pôsobil v bratislavskom Slovane. Výhodnú ponuku zo zahraničia doteraz nedostal. „Môj agent však na tom pracuje, prvé kontakty sa už uskutočnili, ale zatiaľ nemám nič konkrétne. Všetko ukáže čas, ešte sa nad tým zbytočne nezamýšľam,“ vyjadril sa autor sedemnástich reprezentačných gólov.

V podobnej situácii sa nachádza aj obranca Klepáč, v minulej sezóne hráč Martina. „Na hráčskom trhu to teraz nie je najlepšie, veľa vecí sa v posledných rokoch zmenilo k horšiemu. Odídem, len ak dostanem ponuku, ktorá ma naozaj zaujme. Mal som už totiž rozpracovaný angažmán v Anglicku, ale nedohodli sme sa na ubytovaní, keďže som tam chcel ísť aj so svojou rodinou,“ skonštatoval Klepáč, ktorý na rozdiel od Urama nastúpil za Liptákov aj v piatich prípravných zápasoch. „Išlo hlavne o to, aby som si zvykol na ľad, na puk. Uvidíme, ako sa forma prejaví práve teraz, v prvých zápasoch sezóny,“ pokračoval Klepáč. Ešte v tejto sezóne by si rád vyskúšal zahraničný hokej. Vytypovanú krajinu však nemá. „Najradšej by som šiel do Ameriky, ale na tú som už starý... Privítal by som nejakú južnejšiu krajinu ako Francúzsko či Taliansko. Zahraničie ma láka, chcel by som zažiť niečo nové, ale nevylučujem ani možnosť, že ostanem na Liptove,“ dodal obranca so sedemnásťročnými skúsenosťami z našej najvyššej súťaže. Potvrdil však, že v ideálnom prípade by si po dvoch či troch rokoch za slovenskými hranicami ešte mikulášsky dres na seba rád obliekol. „Nevidím v tom naozaj žiadny problém.Možno už ani nikam nepôjdem a do konca kariéry ostanem hrať doma. Všetko sa však bude odvíjať od konkrétnych ponúk zo zahraničia,“ prezradil dlhovlasý obranca, ktorý letnú prípravu absolvoval spolu s Milanom Jurčinom, bratmi Hunovcami či práve s Uramom. „Samozrejme, nebol som prekvapený, že aj Marek sa rozhodol odštartovať sezónu v Mikuláši. Dosť často sme sa počas leta stretávali a vždy prehodili pár slov, čo má kto nové.“ Oboch hráčov spája aj dvojročné pôsobenie v extraligovom Martine.

A práve do extraligy by sa v horizonte dvoch až troch rokov chceli Liptáci vrátiť. Pomôcť im k tomu majú skúsení odchovanci klubu, veď počas leta napríklad pribudol to tímu Juraj Kledrowetz, ktorý bude kapitánom mužstva a jeho zástupcami Klepáč s Jánom Plevom. Filozofia klubu je založená práve na odchovancoch, pričom tí starší by mali vychovávať neskúsenejších. „Preto nás teší, že minimálne na začiatku sezóny môžeme počítať s Marekom a Petrom. Obaja budú mať dostatok priestoru na ľade a mladí sa budú môcť od nich niečo priučiť.Samozrejme, dohodli sme sa, že v prípade dobrej ponuky im nebude brániť v odchode,“ skonštatoval Juraj Halaj, športový manažér mužstva, z ktorého odišli Pohanka, Kriška, M. Bača, Roháč, M. Oravec, Legerský, Kadlubiak a Petran, ale zapracovali doň juniorov Bruncka, Pajonga, R. Macíka, Nitrianskeho, Piatku, Kaduru, Holigu a Šmihulu.

SPOD PRVOLIGOVÝCH HOKEJOK

• Ambiciózne Michalovce zdolali barážistu z Piešťan pred návštevou 1 760 divákov.
  • Obranca Juraj Tichý z Púchova nazbieral v dvoch zápasoch už 39 trestných minút.
  • Najúspešnejším hráčom na vhadzovaní je útočník Trnavy David Schmidt, ktorý zo šiestich buly neprehral ani jedno.

ZÁPISNÍK PRVEJ LIGY

VÝSLEDKY: Topoľčany – Trnava 5:2, Trebišov – Prešov 1:4, Púchov – L. Mikuláš 1:4, Michalovce – Piešťany 4:2, Senica – Detva 2:1, P. Bystrica – Bardejov 1:3.

NAJPRODUKTÍVNEJŠÍ: Bene (SR 20) 4 body.

NAJLEPŠÍ STRELEC: Zigo, Jakúbek (SR 20), Uram (L. Mikuláš), Martin Segľa (Prešov), J. Mihálik (Topoľčany), Mikušovič (Senica) po 2 góly.

JÁN KARAŠINSKÝ

1. HOKEJOVÁ LIGA – 2. VLOŽENÝ ZÁPAS

DETVA – ORANGE 20 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Juniori Slovenska narazili pod Poľanou na zdatného súpera. Domáci mali od začiatku prevahu, v prvej tretine však vyťažili zo sedemnástich striel len jediný gól. Na začiatku druhej tretiny bol vylúčený Bubela na 5 minút a do konca zápasu za napadnutie a Kubenko presilovku využil na druhý gól. V 41. min znížil Ihnaťo za asistenie Šimčáka a Hinďoša na 1:2, ale Detvania si víťazstvo už nenechali vziať.

Góly: 6. Michálik, 25. Kubenko – 41. Ihnaťo.

Vylúčení: 6:2 na 2 min, Ťavoda na 10 min – Bubela na 5 min + DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: D. Konc – Moravec, Kováč - 398 divákov.

HC 07: R. Kurali – V. Dvořák, Neumann, Kozelnický, Hataš, Ťavoda, Zošiak, Škvarka, Repa – Kubenko, K. Mahdalík, Paciga – M. Čanky ml., J. Kóňa, Indrych – J. Rehuš, Piperek, Zuzin – Zorvan, Michálik, Koval. Tréner M. Čanky st.

ORANGE 20: Riečický – Trška, Nechala, Bajaník, Šedivý, M. Kurali, M. Macejko, P. Luža, D. Hudec – Matoušek, Kalináč, Lamper – Bene, Zigo, Jakúbek – Bubela, Šimčák, Hinďoš – Ihnaťo, D. Fujerík, Mich. Hlinka. Tréner A. Tomko.