Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
1. HL SR
Píše denník Šport

14.11.2011

Mikulášanom reparát nevyšiel

1. HOKEJOVÁ LIGA – 20. KOLO: Hetriky Tomáša Saxa a Jána Románka

PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

• Hráči Liptovského Mikuláša hrali v priebehu 48 hodín doma dva šlágre – v piatok prehrali s lídrom z Bardejova po nájazdoch (2:3), včera mali šancu na reparát – s minulosezónnym víťazom súťaže – Piešťanmi. V „opravnej skúške“ však znovu prehrali 2:3 – po predĺžení...
  • Z víťazstva po nájadoch nad Michalovcami sa tešia Trebišovčania.
  • Detviansky brankár Matej Lipnický vychytal víťazstvo v Prešove.
  • Výborným výkonom zaskočila Senica domáce Topoľčany a bodovala naplno.
  • Hráči nováčika z Púchova mali voľno.

TRNAVA – BARDEJOV 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Dva dni po nešťastnej prehre so Senicou (1:4) privítali domáci na svojom ľade lídra. Pustili sa do neho nebojácne a ich najproduktívnejší obranca Tibor Schneider dal prvý gól, čo bol zároveň jeho 10. kanadský bod v sezóne. Celkove však prvá tretina patrila hosťom a tí svoju prevahu využili gólom „do šatne.“ Keď dal Petruška v 26. min svoj druhý gól, začalo sa črtať víťazstvo Bemaka. Na začiatku tretej časti sa strhla prestrelka – Čunderlík vyrovnal na 2:2, o dve minúty dal Stríž na 2:3, ale o ďalšie tri trafil aj Čavrk – 3:3. Misky váh na stranu Bardejova opäť naklonil Náhlik v 55. min. Trnavčania v 59:30 odvolali druhýkrát brankára, hrali šiesti proti štyrom, no nevyrovnali, naopak, v 59:44 min inkasovali do prázdnej bránky.

Góly: 4. Schneider, 42. Čunderlík, 47. Čavrk - 20. a 26. Petruška, 44. Stríž, 55. Náhlik, 60. Stríž.

Vylúčení: 5:7 na 2 min, Šimka na 10 min, presilovky a oslabenia 0:1.

Rozhodovali: V. Fridrich – Mĺkvy, Stano – 220 divákov.

HK GLADIATORS: M. Stacho – F. Šimka, T. Schneider, J. Reho, Haršáni, P. Poláček, K. Zachar, Hano – Dal. Jančovič, Čunderlík, Hlavna – Mertel, M. Horský, Barčák – M. Grman, Schmidt, Čavrk – J. Bohunický, A. Gráčik, Duran.Tréner R. Macko.

BEMACO HC-46: R. Marton – Mil. Takáč, Pichnarčík, Biro, Mart. Gajdoš, M. Školiak, V. Polaček, A. Šimo, V. Mojdis – M. Baláž, Dancsák, O. Gmitter – J. Molnár, Ľ. Sabol, Stríž– R. Schneider, Náhlik, Petruška – Knap, Belušár, Mihalič.Tréner J. Čontofalský.

PREŠOV – DETVA 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Prešovčania hrali prvýkrát v oslabení už v 18. s a to akoby predznamenalo, že práve tieto situácie ich položia na kolená. No nie iba to bolo príčinou prekvapujúceho výsledku. Hlavne v tretej tretine to bol súboj domácich útočníkov s brankárom hostí Lipnickým. Šarišania v zápase zahodili veľké množstvo vyložených šancí. Najväčšiu v prvej tretine P. Segľa, ktorému pri zakončení z 2 m vložil hokejku do strely v poslednej chvíli Síkela. Šance mali aj hostia, Mahdalík nedal zo samostatného nájazdu a Síkelu v rovnakej situácii hákoval Pulščák. Hostia rýchlo viedli 2:0, Hajnik čoskoro odpovedal – 1:2. Dôležité bolo vylúčenie Chovana v 40:05 min – Mahdalík zvýšil na 3:1 pre Detvu a domáci sa z toho už nespamätali. Víťazstvo hostí zavŕšil agilný Síkela.

Góly: 30. Hajnik – 26. Ťavoda, 27. Zuzin, 42. Mahdalík, 57. Síkela.

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: R. Lauff – Štec, Mart. Gajdoš – 430 divákov.

PREŠOV: V. Volentier – Obuch, Fr. Pulščák, T. Špila, Popela, L. Hopkovič, M. Koma – Kivader, Ľ. Caban, Cmorej – Hajnik, P. Hurtaj, Raček – M. Segľa, V. Kubus, P. Segľa – M. Jonák, Ľ. Chovan, M. Bednár.Tréner P. Křemen.

DETVA: M. Lipnický – Zošiak, M. Šiška, Hataš, V. Dvořák, Škvarka, Ťavoda, M. Nemček – Kentoš, K. Mahdalík, I. Zorvan – Indrych, J. Kóňa, M. Čanky ml. – J. Rehuš, Piperek, Zuzin – Síkela, Michálik. Tréner M. Čanky st.

LIPT. MIKULÁŠ – PIEŠŤANY 2:3 (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)

V Liptove sa hral opäť šláger a znovu to bol vynikajúci zápas. Lepšie síce začali hostia, ale Liptáci dokázali ich útokom odolať a sami sa ujali dvojgólového vedenia. Prvá tretina bola vôbec najlepšia v tejto sezóne na liptovskom ľade. Domáci začali aj druhú tretinu aktívne, hostia sa bránili horko-ťažko, ale z ničoho nič sa vkradla na ľad veľká nervozita a z nej vyplynulo viacero vylúčení. Hokej však dvíhal divákov zo sedadiel. Mikulášania boli, ako už doma tradične, lepším mužstvom, ale hostia v tretej tretine dvomi gólmi Románka vyrovnali. Keď sa už čakalo na samostatné nájazdy, 28 s pred koncom sa puk od hlavy Románka dostal do bránky domácich a Piešťany získali dva body, ktoré vari ani nečakali.

Góly: 9. Bartík, 15. Kadura – 50., 57. a 65. Románek.

Vylúčení: 4:7 na 2 min, Kadura, Hyben na 10 min – Peško na 10 min + DKZ, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Kubuš – Vyšný, Rovenský – 810 divákov.

HK 32: M. Palko – Beňa, T. Devečka, Kledrowetz, Hyben, M. Klepáč, J. Kokavec, Mezovský, Galko – R. Macík, J. Pleva, P. Bartík – Kadura, Mezovský, Kuric – Piatka, M. Mravec, Ďurný – Valášek, Hančiak, Penák. Tréner R. Záruba.

ŠHK 37: J. Ondrejka – T. Bokroš, A. Hruška, A. Kolník, V. Urban, Vrána, Ďurkech, Mrázik, Vyletelka – Jánoš, Mišura, Mir. Pupák – Haring, Peško, Románek – M. Mihálik, V. Nemec, Lisoň – Rosa, Klčo, P. Učeň, Klčo.Tréner M. Hovorka.

TOPOĽČANY – SENICA 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Proti sebe nastúpili susedia z tabuľky. V rýchlom tempe hraná prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, padol v nej jeden gól – do bránky domácich. Obe mužstvá pokračovali aj v druhej časti vo vysokom nasadení, viac z hry mali Seničania, ktorí svoju prevahu zužitkovali na druhý gól v 34. min, keď Lezo krížnou strelou prekonal Belianskeho. V treťom dejstve hráči Dukly ešte pridali na dôraze, čo sa im vyplatilo – Šúrek zvýšil na 3:0 a o päť minút Dubec pridal štvrtý gól. Topoľčanci vystriedali brankára, nastúpil Hippík, a znížili gólom Uhnáka. Druhý gól pridal Chrkavý v čase 59:06 min. Tréner Paulovič odvolal brankára, ale jeho hráči takmer minútovú power play nezužitkovali. S úrovňou hry boli diváci spokojní, menej už so stratou bodov.

Góly: 57. Uhnák, 60. Chrkavý - 16. Šúrek, 34. Lezo, 43. Šúrek, 48. Dubec.

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Štefík – Vyoral, Ľ. Vido – 510 divákov.

HC: Beliansky (48. Hippík) – Joanidis, Hrudík, R. Slávik, Trávniček, B. Oravec, Chrkavý, Megyesy, Malinka – R. Varga, Mart. Mihalik, M. Goga – Uhnák, O. Lauko, Pekarčík – D. Mihalik, Káčer, Štefanech - Bobocký, Mil. Bystričan.Tréner M. Paulovič.

HC DUKLA: M. Kristín – Škápik, Pavešic, J. Salajka, Reissmüller, M. Král, M. Ondrovič – Vaškovič, A. Lezo, Mikušovič – T. Méry, E. Šimek, Mikolášek – Lantoš, Šúrek, M. Dubec – Cibulka, Šebesta.Tréner Pav. Klečko.

TREBIŠOV – MICHALOVCE 5:4 (1:3, 1:0, 2:1 – 0:0, 1:0)

V zemplínskom derby sa hral rušný hokej. Domáci Horváth v 7. min nahodil z rohu od modrej puk na bránku a ten skončil v nej. Po góle hostia podnikli úspešné protiútoky a vsietili dva góly, ten druhý z presilovky. Pred sirénou Boržík zužitkoval nájazd na Smika a bolo 1:3. V úvode druhej tretiny mali domáci výhodu presilovky, Tomáš Sax našiel medzierku pri ľavej žŕdke Kotvanovej brány a znížil. V tretej časti súboj gradoval. Domáci v ňom mali navrch. Najviac k tomu prispel neúnavný Tomáš Sax, keď si čistým hetrikom vynútil predĺženie. V ňom domáci nevyužili presilovku. Po troch sériách nájazdov bolo 1:1, potom Palovčík nedal, trebišovský junior Leškanič trafil do vinkla a rozhodol.

Góly: 7. Horváth, 22., 45. a 57. T. Sax, rozh. sam. nájazd Leškanič – 14. Fajčák, 16. Drotár, 20. Boržík, 51. Palovčík.

Vylúčení: 4:6 na 2 min,presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Halecký – Hric, Bogdaň – 1100 divákov.

HK: P. Smik – Kobeľa, P. Valko, Veľk, B. Horváth, M. Danko, Ivančo, Leškanič, Pačuta – M. Findura, Mar. Mach, Koky – T. Sax, L. Sax, Mil. Mach – Pisio, Ficko, Schnelly – Mart. Marcinko, R. Cútt, Jaroš.Tréner Ľ. Roháčik.

HK DUKLA: Z. Kotvan – M. Žemba, Lad. Mucha, Valentín, J. Šeliga, Hančák, Kadlubiak, Boržík – J. Pavličko, R. Gašpar, Minčák – M. Drotár, M. Palovčík, Mart. Slovák – Fajčák, Halás, Boltun – Meidl, M. Kovaľ, B. Štefan.Tréner B. Okuliar.

SP. NOVÁ VES – POV. BYSTRICA 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Prevaha domácich bola evidentná od prvého vhadzovania a ich brankár Chovan musel zasahovať prvýkrát až vo 8. min. Jeho náprotivok – Jakub Beňo mal možnosť vyniknúť vďaka nerozhodnosti útočníkov domácich. Diváci si museli na gól počkať až do 28. min, keď domáci Gurčík bombou od modrej otvoril skóre zápasu. Považania sa viac osmelili, mali aj niekoľko sľubných príležitostí, no skóre sa nemenilo. V záverečnej tretine si predsalen domáci útočníci vylepšili svoj kredit a dvomi gólmi prikrášlili zaslúžené víťazstvo svojho tímu. Páčil sa najmä šikovný teč Hamráka na 3:0 počas záverečného tlaku Spišiakov. Považskobystričania doplatili na množstvo vylúčených, čo im uberalo množstvo síl.

Góly: 28. Gurčík, 42. Opatovský, 56. Hamrák.

Vylúčení: 5:11 na 2 min, Novajovský – Smerčiak na 10 min, Volek na 10 min + DKZ, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Majling – R. Bednár, Tornay – 463 divákov.

HK: J. Chovan – Gurčík, Borovský, Ordzovenský, Ľ. Vartovník, Džerenga, Novajovský, Kirner – R. Kropáč, Igor Majeský, B. Bendík – F. Novák, J. Prokop, M. Hamrák – Lemešani, M. Opatovský, Farkašovský – Krempaský. Tréner M. Horváth.

HK 95: J. Beňo – M. Smerčiak, Mar. Lukáč, Kocian, T. Volek, Mir. Sekáč, Hošták, J. Filo, Gaculinec – Koleda, Ftorek, T. Lipták – Mich. Stráňovský, Bačík, Štepán – J. Zlocha st., J. Zlocha ml. Bujdák – Boško, Šugár, S. Valach.Tréner Ľ. Meszároš.

Slovensko 20 9 2 0 0 7 23:33 6

Mužstvám sa do tabuľky započítavajú aj výsledky vložených zápasov so Slovenskom 20.

ĎALŠÍ PROGRAM

UTOROK 15. NOVEMBRA 2011

21. KOLO: Senica – Trebišov, Michalovce – Púchov (oba o 17.00 h), Bardejov – Sp. Nová Ves (17.30), Piešťany – Prešov, Detva – Trnava, Pov. Bystrica – Topoľčany (všade o 18.00 h). Lipt. Mikuláš má voľno.

MIROSLAV ŠIATKOVSKÝ, JÁN KOCHAN, FRANTIŠEK FÜSSI, JÁN ČAČKO, LADISLAV TELEPOVSKÝ, RÓBERT LUDÁNYI

Autor: Jaroslav Vrábel | 14.11.2011 | Prečítaný: 1772x