Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opä hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúša elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a TomᚠKopecký držitežmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
TART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešanského hokejového klubu
1. HL SR
Píše denník Šport

23.11.2011

Piešany vrátili požičané

1. HOKEJOVÁ LIGA – 23. KOLO: PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

Šláger kola sa hral v Piešanoch. V Spišskej Novej Vsi Piešanci prehrali v októbri 1:6, včera to svojmu rivalovi takmer navlas vrátili.

Mikulášania mali dve tretiny prevahu, Trnavčania však skvele finišovali a dvomi gólmi v závere prekvapujúco v Liptove zvíazili.

Trebišovčania prehrali a nádej na postup do elitnej desiatky stratili, šanca považskobystrických „panterov“ po zisku bodov ešte žije.

Senica bojovala o bod do poslednej minúty, pri power play však inkasovala.

Slovensko 20 10 3 0 0 7 26:35 9

Mužstvám sa do tabužky započítavajú aj výsledky vložených zápasov so Slovenskom 20.

ĎALŠÍ PROGRAM

PIATOK 25. NOVEMBRA 2011

24. KOLO: Trebišov - Pov. Bystrica, Sp. Nová Ves – Detva, Trnava – Piešany, Prešov - Lipt. Mikuláš (všade o 17.00 h), Topožčany - Bardejov (17.30), Púchov - Senica (18.00). Michalovce majú vožno.

BARDEJOV – TREBIŠOV 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Domáci hráči si od začiatku vytvárali tlak na trebišovskú bránku, no prekona Smika sa im dlho nedarilo. Na začiatku druhej tretiny bol vylúčený obranca hostí Kobeža a Martin Gajdoš presilovku po deviatich sekundách využil – 1:0. Keď Sabol o chvížu pridal druhý gól, zdalo sa, že všetko pôjde Bardejovčanom ako po masle. Ale Trebišovčania zdvihli hlavy, vypracovali si množstvo streleckých šancí a kontaktný gól dal v 45. min Lukáš Sax. Tlejúcu iskierku vzápätí pridusil gólom z presilovky Takáč – 3:1, Lukáš Sax ju znovu rozdúchal, výhru domácich však spečatil Náhlik.

Góly: 21. Gajdoš, 27. Sabol, 47. Takáč, 56. Náhlik – 45. a 52. L. Sax.

Vylúčení: 9:11 na 2 min, Školiak a Andreanin – Mil. Mach na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: T. Orolín – Hric, Mart. Gajdoš – 1300 divákov.

BEMACO HC-46: Andreanin – Mil. Takáč, Pichnarčík, Valentín, Mart. Gajdoš, M. Školiak, V. Polaček, A. Šimo – R. Schneider, ź. Sabol, M. Balហ– J. Molnár, Dancsák, Str힖 Jokež, Náhlik, Šimčák – Knap, Belušár, Mihalič.Tréner J. Čontofalský.

HK: P. Smik – Kobeža, P. Valko, B. Horváth, Vežk, Ivančo, M. Danko, Pačuta – Koky, Mil. Mach, Mar. Mach – R. Cútt, L. Sax, T. Sax – Schnelly, Ficko, Pisio – Grega. Tréner ź. Roháčik. STANISLAV KACHNIČ

POV. BYSTRICA – PÚCHOV 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Považské derby prinieslo hokej sotva priemernej úrovne. Hostia sa predstavili v dobrej forme a chvížami bola herná iniciatíva na ich strane. V 20. min strelu Sekáča dorazil Boško a bolo 1:0. V druhej tretine zvýšil Bujdák na 2:0 a keď Zlocha v oslabení z ideálnej prihrávky nestarnúceho Smerčiaka, a Hošák z presilovky, pridali tretí a štvrtý gól, o výhre domácich nebolo pochýb. V tretej tretine však Púchovčania po góle Bustina (2:4) ožili a vyvinuli tlak na bránku Beňa. V snahe vyrovna hrali chvížu power play, ale keď sa Murín vrátil do bránky, Koleda piatym gólom ich nádeje pochoval.

Góly: 20. Boško, 23. Bujdák, 25. Zlocha, 27. Hošták, 59. Koleda – 23. Bajtala, 52. Bustin.

Vylúčení: 8:4 na 2 min, Zalčík na 10 min, presilovky a oslabenia 1:0.

Rozhodovali: J. Majling – Drblík, Nosek – 257 divákov.

HK 95: J. Beňo - M. Smerčiak, Mar. Lukáč, Mir. Sekáč, Cigánik, J. Filo, Hošták, Kocian – J. Zlocha st., Koleda, Štepán – Stráňovský, Bačík, Boško – S. Valach, Šugár, Bujdák – J. Fujerík. Tréner ź. Meszároš.

HK: I. Murín – M. Vereš, Zalčík, M. Richter, Joz. Dráb, Celar, Buček, Faktor, M. Sušanin – Juríček, Pavlovič, D. Bednárik – P. Bustin, Broska, T. Bajtala - Zemko, Kohút, Vraník – Kudlej, Ludvig, Kelemen. Tréner R. Dráb. MIKULÁŠ ŠTEFANOVSKÝ

PIEŠANY – SP. NOVÁ VES 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Na šláger kola sa domáci dobre pripravili a od začiatku sa pustili s vervou do svojho súpera. Svojim priaznivcom predvádzali pekné akcie, usilovali sa o častú strežbu, v prvej tretine sa však ujala len jediná strela – Mihálikova. V druhej časti sa vrece s gólmi už roztrhlo, veterán Jánoš z presilovky, najlepší obranca súaže Adrián Kolník a Hruška sa zaslúžili o vedenie 4:0. Brankárovi Ondrejkovi potom prekazil 4. shut-outs sezóny Kropáč práve pri vylúčení Kolníka. V závere spečatil víazstvo Piešan mimoriadne aktívny Branislav Jánoš, opä po spolupráci s obrancom Tomášom Bokrošom. Piešany tak takmer navlas vrátili Spišiakom prehru (1:6).

Góly: 15. Mihálik, 25. Jánoš, 32. Kolník, 41. Hruška, 54. Jánoš – 44. Kropáč.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Valachovič – Polakovič, Ferkodič – 896 divákov.

ŠHK 37: J. Ondrejka – T. Bokroš, A. Hruška, V. Urban, A. Kolník, Mrázik, Vrána, Macháč, Vyletelka – B. Jánoš, Mišura, Mir. Pupák – Haring, Peško, Románek – Rosa, Mar. Mihálik, Chylo – Lisoň, P. Učeň, Klčo.Tréner M. Hovorka.

HK: J. Chovan (55.-55. Lizák) – Gurčík, Borovský, Ordzovenský, ź. Vartovník, Kirner, Bajc – R. Kropáč, Lemešani, B. Bendík – Krempaský, J. Prokop, Džerenga – Lemešani, V. Klinga, Farkašovský. Tréner M. Horváth. JAROSLAV ŠTRBA

DETVA – TOPOźČANY 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Podpožanci začali ako sa na domáci tím patrí – útočne. Obrana hostí na čele s brankárom Belianskym však pracovala spožahlivo. Strelci na oboch stranách sa v prvej tretine nepresadili ani pri piatich presilovkách. Na začiatku druhej strelil vedúci gól domácich Kentoš, o dve minúty sa predviedol prvý detviansky útok a bolo 2:0. V týchto fázach duelu sa hral strhujúci hokej, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a obaja brankári boli v stálej permanencii. V 39. min dal kontaktný gól Topožčian Roman Varga. No Detvania korunovali v treom dejstve svoj dobrý výkon tromi gólmi – 5:1.

Góly: 24. Kentoš, 26. Paciga, 45. Kentoš, 51. Rehuš, 60. Zorvan – 39. Varga.

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Babeliak - Číž, Vyoral – 159 divákov.

HC 07: M. Lipnický – M. Šiška, Neumann, Hataš, V. Dvořák, Škvarka, L. Pokovič, M. Nemček, Mačuha – Paciga, K. Mahdalík, I. Zorvan – Žilka, Puliš, M. Čanky ml. – J. Rehuš, Piperek, Kentoš – J. Koval, Ihnao, Indrych. Tréner M. Čanky st.

HC: A. Beliansky – B. Oravec, Múčka, Trávniček, Joanidis, R. Slávik, Chrkavý, Behan, Megyesi – R. Varga, Mart. Mihalik, M. Goga – M. Šumichrast, O. Lauko, Káčer – Klačanský, Pekarčík, Mil. Bystričan – Švenda, Košecký.Tréner M. Paulovič. RASTISLAV KRNÁČ

LIPT. MIKULÁŠ – TRNAVA 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

V Mikuláši sa zrodilo vežké prekvapenie. V 3. min Hančiak dostal domácich do vedenia. Vzápätí sa domáci ubránili pri vylúčení Bartíka, ale po skončení presilovky Čunderlík vyrovnal – 1:1. Liptáci mali v druhej tretine mali vežkú prevahu, prakticky hrali na jednu bránu, ale nedokázali premeni ani tie najväčšie šance a diváci videli strelecké trápenie. Vyslobodil ich Piatka, keď v 24. min vyrovnal na 2:2. Keď každý čakal, že lepší domáci strhnú víazstvo na svoju stranu, opak sa stal pravdou. Hostia im v poslednej tretine dvoma gólmi pripravili prekvapenie – 2:4. Záverečný tlak domácich vyznel jalovo.

Góly: 3. Hančiak, 24. Piatka – 6. Čunderlík, 22. Barčák, 52. Horský, 56. Hlavna.

Vylúčení: 12:7 na 2 min, Penák a Bartík na 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Gašparík Farkaš, R. Bednár – 410 divákov.

HK 32: M. Palko – Beňa, T. Devečka, Kledrowetz, Hyben, M. Klepáč, J. Kokavec, Nitriansky – Piatka, J. Pleva, P. Bartík – Kadura, L. Paukovček, Kuric – Hančiak, M. Mravec, Penák – A. Staroň. Tréner R. Záruba.

HK GLADIATORS: M. Stacho – F. Šimka, T. Schneider, J. Reho, K. Zachar, Hano, P. Poláček – M. Grman, Čunderlík, Hlavna – Mertel, M. Horský, Barčák – Dal. Jančovič, Schmidt, Čavrk – J. Bohunický, A. Gráčik.Tréner R. Macko. FRANTIŠEK FÜSSI

SENICA – MICHALOVCE 2:3 (0:0, 1:3, 1:1)

V prvej tretine sa útoky striedali na obidvoch stranách, no diváci gól nevideli. V úvode druhej unikol Vaškovič v oslabení, ale nepresadil sa, naopak, zblízka skóroval Kovaž po nahrávke Minčáka - 0:1. Domáci vyrovnali pekným gólom Méryho pri presilovke, ale o 26 s bolo 1:2, keď Palovčík naklonil misky váh na stranu Michaloviec a ten istý hráč pridal tretí gól. V úvode tretieho dejstva hrali domáci presilovku, bezúspešne, no v 46. min Vaškovič využil presilovku a dal kontaktný gól – 2:3. Domáci sa snažili vyrovna, v čase 58:42 min odvolali brankára, no Martin Drotár 10 s pred koncom dal štvrtý gól hostí.

Góly: 28. Méry, 46. Vaškovič - 23. Kovaž, 28. a 31. Palovčík, 60. Drotár.

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: V. Fridrich - Výleta, Otrubčák – 433 divákov.

HC DUKLA: M. Kristín – Škápik, A. Lezo, J. Salajka, Reissmüller, Holiga, M. Ondrovič, Pavešic, M. Král – Vaškovič, M. Hreus, Mikušovič – T. Méry, Šimek, Mikolášek – Lantoš, Šúrek, Šebesta – Cibulka, D. Michalica, M. Tonhauser.Tréner Pav. Klečko.

HK DUKLA: Z. Kotvan – M. Žemba, Lad. Mucha, Hančák, J. Šeliga, Kadlubiak, Boržík, Petruňa – J. Pavličko, R. Gašpar, Minčák – M. Drotár, M. Palovčík, Mart. Slovák – M. Kovaž, Fajčák, Meidl.Tréner B. Okuliar. PAVOL MACEK

Autor: Jaroslav Vrábel | 23.11.2011 | Prečítaný: 1770x