Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
1. HL SR
Píše denník Šport

26.11.2011

Nádej "panterov" žije

1. HOKEJOVÁ LIGA – 24. KOLO: Hetrik Bardejovčana Marcela Baláža

PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

• Považskobystrickí „panteri“ získali v Trebišove tri body a keďže Topoľčanci doma prehrali s lídrom z Bardejova, nádej Považanov na umiestnenie v prvej desiatke, dve kolá pred koncom základnej časti, ešte žije...
  • V Prešove hrali proti sebe dvaja starí harcovníci so štrnástkami na drese – Slavomír Vorobel a Juraj Kledrowetz – a obaja dali po góle!
  • Topoľčiansky útočník Andrej Drahovský odohral svoj štvorstý zápas.
  • Mikulášania prehrali v Prešove, Spišiaci zdolali Detvu až po predĺžení.
  • Nováčik z Púchova sympaticky bojoval, no na finiš mu už síl nezostalo.

Slovensko 20 10 3 0 0 7 26:35 9

Mužstvám sa do tabuľky započítavajú aj výsledky vložených zápasov so Slovenskom 20.

ĎALŠÍ PROGRAM

NEDEĽA 27. NOVEMBRA 2011

11. VLOŽENÝ ZÁPAS: Sp. Nová Ves – Slovensko 20 (17.00 h).

UTOROK 29. NOVEMBRA 2011

25. KOLO: Michalovce – Topoľčany (17.00), Bardejov – Prešov (17.30), Detva - Lipt. Mikuláš, Pov. Bystrica – Trnava, Púchov – Trebišov (všade o 18.00 h). Dohrávka 6. kola: Sp. Nová Ves – Senica (17.00).

PREŠOV – LIPT. MIKULÁŠ 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Už po 29 s mali domáci 4 minúty výhodu presilovky, no nevystrelili ani raz! V závere tretiny šikovne tečoval puk Kledrowetz a bolo 0:1. V druhej časti vyrovnal po ukážkovej akcii Haas a potom zachránila Volentiera dvakrát žŕdka. V 36. min dal svoj prvý gól v drese Prešova Vorobel – 2:1. Onedlho Kadura nechytateľne vypálil pod žŕdku – 2:2 a v 39. min dal zblízka gól Hurtaj. V tretej tretine nevyužili domáci dlhú presilovku 5:3, no potom Hopkovičova ľahká strela od modrej skončila v bránke. Liptáci odvolali brankára, ale sami inkasovali.

Góly: 28. Haas, 36. Vorobel, 39. Hurtaj, 58. Hopkovič, 59. Cmorej – 17. Kledrowetz, 38. Kadura.

Vylúčení: 9:9 na 2 min, Cmorej na 10 min, presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: T. Orolin – R. Bednár, Štec – 360 divákov.

HC 07: V. Volentier – Popela, Fr. Pulščák, S. Vorobel, Obuch, L. Hopkovič, M. Koma – M. Bednár, Ľ. Caban, Cmorej – Hajnik, P. Hurtaj, M. Koma – M. Haas, Ľ. Caban, Cmorej – Hajnik, P. Hurtaj, Raček – M. Segľa, V. Kubus, P. Segľa – Ľ. Chovan, M. Jonák.Tréner P. Křemen.

HK 32: M. Palko – Beňa, T. Devečka, Kledrowetz, Hyben, M. Klepáč, J. Kokavec, Nitriansky – Piatka, J. Pleva, P. Bartík – Kadura, L. Paukovček, Kuric – Hančiak, M. Mravec, Penák – A. Staroň. Tréner R. Záruba.

SP. NOVÁ VES – DETVA 4:3 (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0)

Hostia sa od začiatku zamerali na dôslednú obranu, čo sa im dlho darilo. Po tzv. skúšobnej prvej tretine hneď v úvode druhej domáci skórovali. Po góle sa hra vyrovnala a napodiv hostia začali mať navrch. Podarilo sa im aj vyrovnať, ale o 69 s Prokop skóre otočil. Záverečná tretina priniesla ďalšie vyrovnanie hostí, ktorí si vynútili predĺženie. V tom boli úspešní domáci – po Prokopovej akcii dal víťazný gól Kropáč. Ústrednou postavou Spišiakov bol Juraj Prokop, ktorý gól dal a dva vypracoval. Svetlým zjavom bola slušná hra oboch mužstiev. K zdarnému priebehu zápasu prispel i výkon rozhodcov.

Góly: 23. Lemešani, 39. Prokop, 46. a 64. Kropáč – 37. Indrych, 48. Paciga, 55. Šiška.

Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Štefík – Tornay, R. Gavalier – 461 divákov.

HK: J. Chovan – Gurčík, Borovský, Ordzovenský, Ľ. Vartovník, Kirner, Bajc, Priechodský, Novajovský – Lemešani, Igor Majeský, B. Bendík – Krempaský, J. Prokop, Džerenga – R. Kropáč, V. Klinga, Farkašovský. Tréner M. Horváth.

HC 07: M. Lipnický – M. Šiška, Neumann, Hataš, V. Dvořák, Škvarka, M. Nemček, Mačuha – Paciga, K. Mahdalík, I. Zorvan – Indrych, J. Kóňa, M. Čanky ml. – J. Rehuš, Puliš, Kentoš – J. Koval. Tréner M. Čanky st.

TOPOĽČANY – BARDEJOV 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)

Prvý gól dal lídrovi Košecký, no Baláž čoskoro vyrovnal a v 15. min Biro skóre z presilovky otočil. Na začiatku druhej tretiny využili Bardejovčania ďalšiu presilovku. Potom Polaček zužitkoval prihrávku pred bránku od Sabola a upravil na 1:4. Domáci vystriedali brankára, nastúpil Beliansky a v 38. min strelil Havlíček ich druhý gól. Hostia pokračovali v premieňaní šancí a zvýšili na 6:2, Marcel Baláž v oslabení zavŕšil svoj hetrik, keď využil hrubú chybu v obrane domácich. Presilovku 5:3 využil Havlíček, výhru Bemaka zavŕšil Piatak.

Góly: 5. Košecký, 38. a 45. Havlíček – 9. Baláž, 15. Biro, 22. Baláž, 28. Polaček, 42. Molnár, 44. Baláž, 58. Piatak.

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky 1:3, oslabenia 0:1.

Rozhodovali: P. Bodák – Vyoral, Vido – 660 divákov.

HC: Hippík (28. Beliansky) – B. Oravec, Múčka, R. Slávik, Joanidis, Behan, Trávniček, D. Polák, Megyesi – R. Varga, Mart. Mihalik, Košecký – Pekarčík, O. Lauko, M. Goga – Klačanský, Káčer, Havlíček – Uhrík, Drahovský, Mil. Bystričan. Tréner M. Paulovič.

BEMACO HC-46: R. Marton – Pichnarčík, Biro, Valentín, Mart. Gajdoš, M. Školiak, V. Polaček, A. Šimo, V. Mojdis – Stríž, Ľ. Sabol, M. Baláž – J. Molnár, Dancsák, Stríž– R. Schneider, Piatak, Náhlik – Knap, Belušár, Mihalič.Tréner J. Čontofalský.

TREBIŠOV – POV. BYSTRICA 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Domáci začali aktívne a hneď dvakrát ohrozili Beňovu bránku. No potom sa hral nemastný-neslaný hokej s chybami na oboch stranách. Od 18:21 min hrali Trebišovčania presilovku, sekundu pred sirénou po akcii prvého útoku otvoril skóre Koky. Druhú tretinu domáci prehajdákali. V 27. min už bolo 1:2, keď hostia ťažili z nepozornej hry domácich. V 39. min Považania v oslabení zvýšili na 3:1. V tretej tretine domáci pritlačili, vytvorili si aj gólové šance, no prekonať Beňa nedokázali. O ich nemohúcnosti svedčí aj situácia zo 45. min: Koky nedal gól ani z bránkovej čiary! Z protiútoku „dorazil“ Trebišovčanov Stráňovský.

Góly: 20. Koky – 22. Boško, 27. Štepán, 39. a 45. Stráňovský.

Vylúčení: 7:12 na 2 min, Ivančo - Stráňovský na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:1.

Rozhodovali: B. Jura – Kalina, Smerek – 420 divákov.

HK: P. Smik – Kobeľa, P. Valko, B. Horváth, Veľk, Ivančo, M. Danko, Pačuta – Koky, Mil. Mach, Mar. Mach – M. Findura, L. Sax, T. Sax – Schnelly, Ficko, Pisio – Grega, R. Cútt. Tréner Ľ. Roháčik.

HK 95: J. Beňo - M. Smerčiak, Hošták, Cigánik, Mir. Sekáč, Kocian, Mar. Lukáč – J. Zlocha st., Koleda, Štepán – Stráňovský, Bačík, Boško – S. Valach, Šugár, Bujdák – J. Fujerík. Tréner Ľ. Meszároš.

TRNAVA – PIEŠŤANY 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Derby začali Trnavčania proti favoritovi nebojácne a odmenou im bol vedúci gól Dalimíra Jančoviča. Ďalšie gólové šance však už nevyužili. V druhej tretine poľavili, nedarilo sa im ani počas troch presiloviek, naopak skúsený súper ich potrestal za dve vylúčenia a bolo 1:2. V záverečnej časti hry vrhli domáci všetky sily do útoku, Ondrejkovu bránku zasypali šestnástimi strelami, ale ani jedna si cestu až do siete nenašla. Na druhej strane z mála šancí využil svoju kanonier Pupák a veterán Jánoš, ktorý po akcii prvého útoku zavŕšil víťazstvo svojho tímu. Prehra je pre domácich krutá, strely na bránku 36:26.

Góly: 7. Jančovič – 28. Hruška, 38. Vrána, 47. Pupák, 53. Jánoš.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: V. Baluška – Mĺkvy, Synek – 355 divákov.

HK GLADIATORS: M. Stacho – F. Šimka, T. Schneider, J. Reho, K. Zachar, Hano, P. Poláček, Haršáni – M. Grman, Čunderlík, Hlavna – Mertel, M. Horský, Barčák – Dal. Jančovič, Schmidt, Čavrk – J. Bohunický, A. Gráčik, Duran. Tréner R. Macko.

ŠHK 37: J. Ondrejka – T. Bokroš, A. Hruška, V. Urban, Macháč, Mrázik, Vrána, Sluka, Vyletelka – B. Jánoš, Mišura, Mir. Pupák – Haring, Peško, Románek – Rosa, Mar. Mihálik, Chylo – Lisoň, P. Učeň, Klčo.Tréner M. Hovorka.

PÚCHOV – SENICA 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Hneď v 96. s bol vylúčený domáci obranca Ludvig a senický bek Ondrovič presilovku po osemnástich sekundách využil. Než sa hráči domáceho nováčika súťaže spamätali, Mikolášek po troch minútach, za asistencie Hreusa a Vaškoviča, zvýšil na 2:0. Dukla hrala sebavedomo, kontrolovala vývoj zápasu, najmä keď na začiatku druhej tretiny viedla už 3:0. Lenže o 23 sekúnd púchovský center Kohút znížil na 1:3 a domáci  sa s chuťou pustili zachraňovať „stratený“ zápas. V 33. min hrali Púchovčania tretiu presilovku a Bajtala strelil kontaktný gól. Hra v tejto časti mala spád, vyrovnania sa však domáci nedočkali. V tretej tretine už tempo opadlo.

Góly: 24. Kohút, 33. Bajtala - 2. Ondrovič, 5. Mikolášek, 24. Dubec.

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Krist – Kuník, Nosek – 259 divákov.

HK: L. Zubo – J. Tichý, M. Richter, Ján Kováčik, Celar, M. Vereš, Ludvig – Juríček, Pavlovič, D. Bednárik – Zemko, Kohút, T. Bajtala – Vraník, Kelemen, Kudlej – Sušanin. Tréner J. Boldiš.

HC DUKLA: J. Beláček – Škápik, M. Král, J. Salajka, Reissmüller, Holiga, M. Ondrovič, Šebesta – Vaškovič, A. Lezo, Mikušovič – T. Méry, M. Hreus, Mikolášek – Lantoš, Šúrek, E. Šimek – Cibulka, M. Dubec, M. Tonhauser.Tréner Pav. Klečko.

ŠTEFAN KONTA, JÁN KOCHAN, RÓBERT LUDÁNYI, JÁN ČAČKO, LADISLAV TELEPOVSKÝ, MIROSLAV ŠIATKOVSKÝ

Autor: Jaroslav Vrábel | 26.11.2011 | Prečítaný: 1770x