Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
1. HL SR
Píše denník Šport

23.11.2011

Piešťany vrátili požičané

1. HOKEJOVÁ LIGA – 23. KOLO: PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

Šláger kola sa hral v Piešťanoch. V Spišskej Novej Vsi Piešťanci prehrali v októbri 1:6, včera to svojmu rivalovi takmer navlas vrátili.

Mikulášania mali dve tretiny prevahu, Trnavčania však skvele finišovali a dvomi gólmi v závere prekvapujúco v Liptove zvíťazili.

Trebišovčania prehrali a nádej na postup do elitnej desiatky stratili, šanca považskobystrických „panterov“ po zisku bodov ešte žije.

Senica bojovala o bod do poslednej minúty, pri power play však inkasovala.

Slovensko 20 10 3 0 0 7 26:35 9

Mužstvám sa do tabuľky započítavajú aj výsledky vložených zápasov so Slovenskom 20.

ĎALŠÍ PROGRAM

PIATOK 25. NOVEMBRA 2011

24. KOLO: Trebišov - Pov. Bystrica, Sp. Nová Ves – Detva, Trnava – Piešťany, Prešov - Lipt. Mikuláš (všade o 17.00 h), Topoľčany - Bardejov (17.30), Púchov - Senica (18.00). Michalovce majú voľno.

BARDEJOV – TREBIŠOV 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Domáci hráči si od začiatku vytvárali tlak na trebišovskú bránku, no prekonať Smika sa im dlho nedarilo. Na začiatku druhej tretiny bol vylúčený obranca hostí Kobeľa a Martin Gajdoš presilovku po deviatich sekundách využil – 1:0. Keď Sabol o chvíľu pridal druhý gól, zdalo sa, že všetko pôjde Bardejovčanom ako po masle. Ale Trebišovčania zdvihli hlavy, vypracovali si množstvo streleckých šancí a kontaktný gól dal v 45. min Lukáš Sax. Tlejúcu iskierku vzápätí pridusil gólom z presilovky Takáč – 3:1, Lukáš Sax ju znovu rozdúchal, výhru domácich však spečatil Náhlik.

Góly: 21. Gajdoš, 27. Sabol, 47. Takáč, 56. Náhlik – 45. a 52. L. Sax.

Vylúčení: 9:11 na 2 min, Školiak a Andreanin – Mil. Mach na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: T. Orolín – Hric, Mart. Gajdoš – 1300 divákov.

BEMACO HC-46: Andreanin – Mil. Takáč, Pichnarčík, Valentín, Mart. Gajdoš, M. Školiak, V. Polaček, A. Šimo – R. Schneider, Ľ. Sabol, M. Baláž – J. Molnár, Dancsák, Stríž– Jokeľ, Náhlik, Šimčák – Knap, Belušár, Mihalič.Tréner J. Čontofalský.

HK: P. Smik – Kobeľa, P. Valko, B. Horváth, Veľk, Ivančo, M. Danko, Pačuta – Koky, Mil. Mach, Mar. Mach – R. Cútt, L. Sax, T. Sax – Schnelly, Ficko, Pisio – Grega. Tréner Ľ. Roháčik. STANISLAV KACHNIČ

POV. BYSTRICA – PÚCHOV 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Považské derby prinieslo hokej sotva priemernej úrovne. Hostia sa predstavili v dobrej forme a chvíľami bola herná iniciatíva na ich strane. V 20. min strelu Sekáča dorazil Boško a bolo 1:0. V druhej tretine zvýšil Bujdák na 2:0 a keď Zlocha v oslabení z ideálnej prihrávky nestarnúceho Smerčiaka, a Hošťák z presilovky, pridali tretí a štvrtý gól, o výhre domácich nebolo pochýb. V tretej tretine však Púchovčania po góle Bustina (2:4) ožili a vyvinuli tlak na bránku Beňa. V snahe vyrovnať hrali chvíľu power play, ale keď sa Murín vrátil do bránky, Koleda piatym gólom ich nádeje pochoval.

Góly: 20. Boško, 23. Bujdák, 25. Zlocha, 27. Hošták, 59. Koleda – 23. Bajtala, 52. Bustin.

Vylúčení: 8:4 na 2 min, Zalčík na 10 min, presilovky a oslabenia 1:0.

Rozhodovali: J. Majling – Drblík, Nosek – 257 divákov.

HK 95: J. Beňo - M. Smerčiak, Mar. Lukáč, Mir. Sekáč, Cigánik, J. Filo, Hošták, Kocian – J. Zlocha st., Koleda, Štepán – Stráňovský, Bačík, Boško – S. Valach, Šugár, Bujdák – J. Fujerík. Tréner Ľ. Meszároš.

HK: I. Murín – M. Vereš, Zalčík, M. Richter, Joz. Dráb, Celar, Buček, Faktor, M. Sušanin – Juríček, Pavlovič, D. Bednárik – P. Bustin, Broska, T. Bajtala - Zemko, Kohút, Vraník – Kudlej, Ludvig, Kelemen. Tréner R. Dráb. MIKULÁŠ ŠTEFANOVSKÝ

PIEŠŤANY – SP. NOVÁ VES 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Na šláger kola sa domáci dobre pripravili a od začiatku sa pustili s vervou do svojho súpera. Svojim priaznivcom predvádzali pekné akcie, usilovali sa o častú streľbu, v prvej tretine sa však ujala len jediná strela – Mihálikova. V druhej časti sa vrece s gólmi už roztrhlo, veterán Jánoš z presilovky, najlepší obranca súťaže Adrián Kolník a Hruška sa zaslúžili o vedenie 4:0. Brankárovi Ondrejkovi potom prekazil 4. shut-outs sezóny Kropáč práve pri vylúčení Kolníka. V závere spečatil víťazstvo Piešťan mimoriadne aktívny Branislav Jánoš, opäť po spolupráci s obrancom Tomášom Bokrošom. Piešťany tak takmer navlas vrátili Spišiakom prehru (1:6).

Góly: 15. Mihálik, 25. Jánoš, 32. Kolník, 41. Hruška, 54. Jánoš – 44. Kropáč.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Valachovič – Polakovič, Ferkodič – 896 divákov.

ŠHK 37: J. Ondrejka – T. Bokroš, A. Hruška, V. Urban, A. Kolník, Mrázik, Vrána, Macháč, Vyletelka – B. Jánoš, Mišura, Mir. Pupák – Haring, Peško, Románek – Rosa, Mar. Mihálik, Chylo – Lisoň, P. Učeň, Klčo.Tréner M. Hovorka.

HK: J. Chovan (55.-55. Lizák) – Gurčík, Borovský, Ordzovenský, Ľ. Vartovník, Kirner, Bajc – R. Kropáč, Lemešani, B. Bendík – Krempaský, J. Prokop, Džerenga – Lemešani, V. Klinga, Farkašovský. Tréner M. Horváth. JAROSLAV ŠTRBA

DETVA – TOPOĽČANY 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Podpoľanci začali ako sa na domáci tím patrí – útočne. Obrana hostí na čele s brankárom Belianskym však pracovala spoľahlivo. Strelci na oboch stranách sa v prvej tretine nepresadili ani pri piatich presilovkách. Na začiatku druhej strelil vedúci gól domácich Kentoš, o dve minúty sa predviedol prvý detviansky útok a bolo 2:0. V týchto fázach duelu sa hral strhujúci hokej, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a obaja brankári boli v stálej permanencii. V 39. min dal kontaktný gól Topoľčian Roman Varga. No Detvania korunovali v treťom dejstve svoj dobrý výkon tromi gólmi – 5:1.

Góly: 24. Kentoš, 26. Paciga, 45. Kentoš, 51. Rehuš, 60. Zorvan – 39. Varga.

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Babeliak - Číž, Vyoral – 159 divákov.

HC 07: M. Lipnický – M. Šiška, Neumann, Hataš, V. Dvořák, Škvarka, L. Pokovič, M. Nemček, Mačuha – Paciga, K. Mahdalík, I. Zorvan – Žilka, Puliš, M. Čanky ml. – J. Rehuš, Piperek, Kentoš – J. Koval, Ihnaťo, Indrych. Tréner M. Čanky st.

HC: A. Beliansky – B. Oravec, Múčka, Trávniček, Joanidis, R. Slávik, Chrkavý, Behan, Megyesi – R. Varga, Mart. Mihalik, M. Goga – M. Šumichrast, O. Lauko, Káčer – Klačanský, Pekarčík, Mil. Bystričan – Švenda, Košecký.Tréner M. Paulovič. RASTISLAV KRNÁČ

LIPT. MIKULÁŠ – TRNAVA 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

V Mikuláši sa zrodilo veľké prekvapenie. V 3. min Hančiak dostal domácich do vedenia. Vzápätí sa domáci ubránili pri vylúčení Bartíka, ale po skončení presilovky Čunderlík vyrovnal – 1:1. Liptáci mali v druhej tretine mali veľkú prevahu, prakticky hrali na jednu bránu, ale nedokázali premeniť ani tie najväčšie šance a diváci videli strelecké trápenie. Vyslobodil ich Piatka, keď v 24. min vyrovnal na 2:2. Keď každý čakal, že lepší domáci strhnú víťazstvo na svoju stranu, opak sa stal pravdou. Hostia im v poslednej tretine dvoma gólmi pripravili prekvapenie – 2:4. Záverečný tlak domácich vyznel jalovo.

Góly: 3. Hančiak, 24. Piatka – 6. Čunderlík, 22. Barčák, 52. Horský, 56. Hlavna.

Vylúčení: 12:7 na 2 min, Penák a Bartík na 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Gašparík Farkaš, R. Bednár – 410 divákov.

HK 32: M. Palko – Beňa, T. Devečka, Kledrowetz, Hyben, M. Klepáč, J. Kokavec, Nitriansky – Piatka, J. Pleva, P. Bartík – Kadura, L. Paukovček, Kuric – Hančiak, M. Mravec, Penák – A. Staroň. Tréner R. Záruba.

HK GLADIATORS: M. Stacho – F. Šimka, T. Schneider, J. Reho, K. Zachar, Hano, P. Poláček – M. Grman, Čunderlík, Hlavna – Mertel, M. Horský, Barčák – Dal. Jančovič, Schmidt, Čavrk – J. Bohunický, A. Gráčik.Tréner R. Macko. FRANTIŠEK FÜSSI

SENICA – MICHALOVCE 2:3 (0:0, 1:3, 1:1)

V prvej tretine sa útoky striedali na obidvoch stranách, no diváci gól nevideli. V úvode druhej unikol Vaškovič v oslabení, ale nepresadil sa, naopak, zblízka skóroval Kovaľ po nahrávke Minčáka - 0:1. Domáci vyrovnali pekným gólom Méryho pri presilovke, ale o 26 s bolo 1:2, keď Palovčík naklonil misky váh na stranu Michaloviec a ten istý hráč pridal tretí gól. V úvode tretieho dejstva hrali domáci presilovku, bezúspešne, no v 46. min Vaškovič využil presilovku a dal kontaktný gól – 2:3. Domáci sa snažili vyrovnať, v čase 58:42 min odvolali brankára, no Martin Drotár 10 s pred koncom dal štvrtý gól hostí.

Góly: 28. Méry, 46. Vaškovič - 23. Kovaľ, 28. a 31. Palovčík, 60. Drotár.

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: V. Fridrich - Výleta, Otrubčák – 433 divákov.

HC DUKLA: M. Kristín – Škápik, A. Lezo, J. Salajka, Reissmüller, Holiga, M. Ondrovič, Pavešic, M. Král – Vaškovič, M. Hreus, Mikušovič – T. Méry, Šimek, Mikolášek – Lantoš, Šúrek, Šebesta – Cibulka, D. Michalica, M. Tonhauser.Tréner Pav. Klečko.

HK DUKLA: Z. Kotvan – M. Žemba, Lad. Mucha, Hančák, J. Šeliga, Kadlubiak, Boržík, Petruňa – J. Pavličko, R. Gašpar, Minčák – M. Drotár, M. Palovčík, Mart. Slovák – M. Kovaľ, Fajčák, Meidl.Tréner B. Okuliar. PAVOL MACEK

Autor: Jaroslav Vrábel | 23.11.2011 | Prečítaný: 1771x