Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
TART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
1. HL SR
Píše denník Šport

12.12.2011

Bardejovská séria pokračuje

1. HOKEJOVÁ LIGA, NADSTAVBA O PLAY-OFF – 3. KOLO: Hetriky Pavla Segľu a Rastislava Gašpara

PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

Bardejovčania naposledy prehrali 15. novembra so Spišiakmi po nájazdoch 3:4 a odvtedy idú na vlne víťazných zápasov. Ten včerajší, doma práve so Spišiakmi, bol ôsmy.

Detvania, usilujúci o štvrtú priečku, vyhrali nad Topoľčanmi.

Mimoriadne cenné body si v boji o miestenku do play-off odviezli z Liptova Prešovčania.

Keďže v dueli Dukiel sa body delili, strata Topoľčian i Trnavy narástla.

Prvých osem tímov postúpi po 36 kolách vo februári 2012 do play-off.

ĎALŠÍ PROGRAM

UTOROK 13. DECEMBRA 2011

NADSTAVBA O PLAY-OFF - 4. KOLO: Trnava – Senica, Prešov - Michalovce (oba o 17.00 h), Topoľčany - Lipt. Mikuláš, Bardejov – Detva (oba o 17.30), Piešťany – Sp. Nová Ves (18.00).

LIPT. MIKULÁŠ – PREŠOV 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)

Nelichotivé výsledky Liptákov ich fanúšikov odrádzajú, preto prehru s Prešovom videla len hŕstka verných. O výsledku sa rozhodlo v prvej tretine, keď domáci v priebehu siedmich minút inkasovali štyrikrát! Čakalo sa, že Mikulášania v druhej tretine zastavia gólovú lavínu Prešovčanov, ale ich ambície zmrazil Pavol Segľa svojím tretím gólom a bolo 0:5. Potom Bartík znížil, ale domáci neboli schopní z výraznej prevahy dať gól ani do prázdnej bránky. V 47. min ich pribrzdilo vylúčenie Bartíka a Valáška. Hoci sa ubránili, druhý gól pridal až v 54. min Themár. Na viac sily nemali a zaslúžene prehrali.

Góly: 25. Bartík, 54. Themár – 8. Segľa, 9. Raček, 10. Segľa, 15. Hajnik, 23. Segľa.

Vylúčení: 5:3 na 2 min, Themár na 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Štefík – Gajan, Bednár – 210 divákov.

HK 32: M. Palko (9. Šiarnik) – Kledrowetz, Mezovský, Beňa, S. Hriňa, P. Lištiak, T. Devečka, J. Kokavec – Kuric, L. Paukovček, Kadura – Valášek, M. Mravec, A. Staroň – R. Macík, P. Bartík, A. Themár. Tréner R. Záruba.

HC 07: J. Zima – L. Hopkovič, Fr. Pulščák, T. Špila, Popela, S. Vorobel, M. Koma, Obuch – M. Haas, M. Uhnák, Cmorej – Hajnik, Ľ. Caban, Raček – M. Jonák, V. Kubus, P. Segľa – Kivader, Ľ. Chovan.Tréner P. Křemen.

FRANTIŠEK FÜSSI

MICHALOVCE – SENICA 4:5 (1:1, 3:1, 0:2 – 0:0, 0:1)

Hostia rýchlo viedli, no v 13. min rutinérsky premenil nájazd Igor Majeský. V 22. min dal po Minčákovej prihrávke lišiacky druhý gól Gašpar. O štyri minúty ten istý hráč po biliardovej akcii zvýšil na 3:1. V 29. min vystrelil Lantoš spomedzi kruhov a od žŕdky skončil puk v sieti. V závere tretiny zavŕšil Gašpar svoj hetrik, keď zužitkoval prihrávku dvorného nahrávača Minčáka. V tretej časti tempo opadlo. V 52. min nachytal Kotvana na hruškách Škápik a Mikušovič dorazil strelu Méryho - 4:4. Hostia premenili všetky tri nájazdy, kým z dvoch domácich len Pavličko.

Góly: 13. Majeský, 22., 26. a 40. Gašpar – 2. a 29. Lantoš, 52. Škápik, 57. Mikušovič, rozh. sam. nájazd Lantoš.

Vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Halecký – Kalina, Beňuška – 1200 divákov.

HK DUKLA: Z. Kotvan – Lad. Mucha, J. Šeliga, Hančák, Petruňa, Boržík, Kadlubiak, L. Škrak – Minčák, R. Gašpar, J. Pavličko – Igor Majeský, Palovčík, M. Drotár - I. Králik, M. Kovaľ, Mil. Mach – Ľ. Dobrý.Tréner B. Okuliar.

HC DUKLA: M. Kristín – Škápik, Reissmüller, O. Janík, Šedivý, Holiga, J. Salajka, M. Král – T. Méry, A. Lezo, Mikušovič – M. Dubec, M. Hreus, Šúrek – Lantoš, E. Šimek, Cibulka – Šebesta, M. Tonhauser. Tréner Pav. Klečko.

TOMÁŠ BREZINSKÝ

PIEŠŤANY – TRNAVA 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Derby bolo v prvej tretine zviazané taktikou a opatrnosťou. Z mála šancí využil jedinú Jakub Ručkay – 1:0. Hneď na začiatku druhej časti hry pridal obranca Urban druhý gól Piešťan a to bol impulz pre ofenzívu oboch tímov. Hráči predvádzali pekné akcie, najmä domáci sa snažili o častú streľbu, trnavská obrana však pracovala perfektne a naopak – Horský s Mertelom sa zaslúžili o vyrovnanie! Statočne bojujúci Trnavčania živili nádej aspoň na bod takmer až do samého konca. No tú im zmaril kanonier Pupák za asistencie Jánoša v 57:53 min a Haring do prázdnej bránky potvrdil víťazstvo favorita.

Góly: 10. Ručkay, 22. Urban, 58. Pupák, 60. Haring – 25. Horský, 33. Mertel.

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Hauko – Drblík, Kuník – 694 divákov.

ŠHK 37: J. Ondrejka – T. Bokroš, A. Hruška, V. Urban, A. Kolník, T. Bučka, Vrána, Vyletelka, Mrázik – B. Jánoš, Mišura, Mir. Pupák – Haring, Peško, Románek – Lisoň, Mar. Mihálik, Chylo – J. Ručkay, P. Učeň, Klčo.Tréner M. Hovorka.

HK GLADIATORS: Dáv. Jančovič – J. Reho, Krajčík, F. Šimka, T. Schneider, K. Zachar, Haršáni – Dal. Jančovič, Čunderlík, Hlavna – Mertel, M. Horský, Barčák – M. Grman, Schmidt, Čavrk – A. Gráčik, Hano. Tréner R. Macko.

JAROSLAV ŠTRBA

DETVA – TOPOĽČANY 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Z miernej prevahy vyťažili domáci v závere prvej tretiny dvojgólové vedenie, keď predtým nevyužili dve presilovky. V druhej časti hry dal Káčer kontaktný gól, ale Detvania potom zapli na vyššie obrátky a Paciga po Mahdalíkovej prihrávke upravil na 3:1. Títo skúsení hráči hrali s chuťou a v 40. min pripravili gólovú príležitosť pre Škvarku. Topoľčanci sa ešte pokúsili čosi so zápasom urobiť, znovu skórovali na začiatku tretiny, ale vyspelý tím domácich si už víťazstvo nenechal vziať. Kamil Mahdalík korunoval výborný výkon svojím druhým gólom (asistoval i pri treťom a štvrtom).

Góly: 16. Mahdalík, 20. Čanky, 29. Paciga, 40. Škvarka, 54. Mahdalík – 25. Káčer, 44. Havlíček.

Vylúčení: 3:5 na 2 min, Zorvan – Tartaľ na 10 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Babeliak – Vido, M. Tvrdoň – 202 divákov.

HC 07: M. Lipnický – Zošiak, Neumann, Hataš, V. Dvořák, M Šiška, M. Nemček – Paciga, K. Mahdalík, I. Zorvan - Kentoš, J. Kóňa, M. Čanky ml. – J. Rehuš, Huňady, Zuzin – Škvarka, J. Petro. Tréner M. Čanky st.

HC: A. Beliansky – B. Oravec, Tartaľ Joanidis, R. Slávik, Štěpánek, D. Polák – Klačanský, P. Hurtaj, Havlíček - M. Uhrík, Káčer, R. Varga – Mil. Bystričan, Drahovský, D. Mihalik. Tréner M. Paulovič.

RASTISLAV KRNÁČ

PREDOHRÁVKA 12. KOLA

BARDEJOV – SP. NOVÁ VES 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Najproduktívnejší obranca súťaže – Peter Ordzovenský sa gólom pokúsil zaskočiť domáci tím, ale ten po polovici tretiny dvomi „zlepenými“ gólmi skóre otočil. Keď netradičný bardejovský strelec Mihalič v poslednej minúte zvýšil na 3:1, vyzeralo to pre domácich nádejne. V druhej tretine si však Spišiaci vypracovali obrovskú prevahu, Martona zasypali 19 strelami, no šťastie nemali. Výhru domácich zavŕšil v oslabení Dancsák. Strely na bránku 34:38.

Góly: 13. Petruška, 14. Knap, 20. Mihalič, 59. Dancsák – 3. Ordzovenský.

Vylúčení: 7:8 na 2 min, Chovan a L. Novák na 10 min, presilovky 0:0, oslabenia 1:0.

Rozhodovali: B. Jura – Smerek, Hric – 1250 divákov.

BEMACO HC-46: R. Marton – Pichnarčík, Slimák, Mart. Gajdoš, Valentín, V. Polaček, M. Školiak, A. Šimo, V. Mojdis – Gmitter, Ľ. Sabol, M. Baláž – J. Molnár, Dancsák, Stríž– R. Schneider, Náhlik, Petruška – Mihalič, Belušár, Knap.Tréner J. Čontofalský.

HK: J. Chovan – Ordzovenský, Novajovský, Priechodský, Džerenga, Kirner, Borovský, Ľ. Vartovník, Nitriansky – F. Novák, J. Prokop,L. Novák – R. Kropáč, M. Hamrák, Farkašovský -Lemešani, V. Klinga, Krempaský – Kinkor. Tréner M. Horváth.

STANISLAV KACHNIČ

V slabej chvíli som im to sľúbil

NÁVRATY K 2. KOLU NADSTAVBY 1. HOKEJOVEJ LIGY

JÁN SELVEK sa vrátil k hokeju v úlohe konzultanta v Michalovciach

Keď sa Ján Selvek (1941), bývalý úspešný tréner Košíc, ale aj jeden z kormidelníkov našej reprezentácie pred pár rokmi lúčil s hokejom, ani on nepredpokladal, že sa na staré kolená k svojmu milovanému športu vráti. Venoval sa rodine, záhradke a užíval si vytúžený pokoj, lenže v tom to prišlo.

„Zhruba pred mesiacom mi začali vyvolávať z Michaloviec a chodiť za mnou, či by som nezobral úlohu trénera a neprišiel k nim trénovať. Povedal som im, že nie, pretože, poviem vám úprimne, mne sa už trénovať nechce. Dosť bolo práce po večeroch a neustáleho cestovania po štadiónoch, pobrázdil som toho dosť a preto som úlohu kouča odmietol. Už som predsa len starší človek,“ zasmial sa Ján Selvek. Lenže funkcionári Michaloviec sa nedali len tak ľahko odbiť a dobiedzali ďalej. „Jednu ponuku som síce odmietol, ale vzápätí prišla ďalšia. V Michalovciach sa s mojím rozhodnutím asi nechceli veľmi zmieriť a tak mi vymysleli niečo nové. Dali mi návrh, či by som nezobral úlohu konzultanta a nechodil sledovať ich tréningy. Nuž a v slabej chvíli som im to prisľúbil.“

Na ako dlho? „Zatiaľ som sa s nikým o podrobnostiach nijako dôkladnejšie nerozprával. Už vo štvrtok som však bol v Michalovciach a moja spolupráca by mala vyzerať tak, že by som dva razy do týždňa chodil konzultovať potrebné veci. S trénerom Branislavom Okuliarom, ktorý tam pôsobí, by sme si mali vymieňať názory a porozmýšľať o tom, ako zlepšiť situáciu. Moje predstavy sú také, že on si povie svoje názory, vyjadrím sa aj ja a uvidíme, čo z toho napokon vznikne. Cieľom Michaloviec je totiž ostať v osmičke najlepších, čo zaručuje play-off. Také zámery majú však aj naši súperi.“

Určite ovplyvnilo rozhodnutie Jána Selveka aj to, že v Michalovciach je veľký záujem o hokej. „Áno je to tak, v meste chodí na hokej naozaj veľa divákov a fanúšikovia nedajú na svoj šport dopustiť. Aj preto ma oslovili a spoločne budeme hľadať cesty, ako ďalej. Chcú vedieť čo robia dobre a čo zle.“

Samozrejme, reakcie známych i hokejových odborníkov boli rôzne. Prvá však zareagovala na ponuku Selvekova manželka. „Tá mi hneď vynadala do starých somárov a bol som vybavený. Aj bývalý vynikajúci hráč Mojmír Božík mi povedal, aby som už nikam nechodil, že mám oddychovať a či nemám toho už dosť. Ale našli sa aj takí, ktorý ma v tom povzbudzujú a jednoznačne boli za to, aby som to zobral. Nuž teda uvidíme, ako to napokon dopadne, či pomôžem.“IVETA WEISZOVÁ

ZÁPISNÍK PRVEJ LIGY

VÝSLEDKY NADSTAVBY O PLAY-OFF:
Trnava – Michalovce 1:3, Prešov – Detva 4:3 pp, Senica – L. Mikuláš 4:2, Topoľčany – Sp. N. Ves 2:4, Bardejov – Piešťany 8:2. NADSTAVBA O ZÁCHRANU: P. Bystrica – Trebišov 3:0.

NAJPRODUKTÍVNEJŠÍ: Románek (Piešťany) 51 bodov, Marcel Baláž (Bardejov) 40.
NAJLEPŠÍ STRELCI: Románek 23 gólov, Kropáč (Sp. N. Ves) 21.

SPOD PRVOLIGOVÝCH HOKEJOK

Na zápase Bardejov – Piešťany bolo až 1450 divákov.
Jeden z gólov Považskej Bystrice strelil aj bývalý reprezentant a matador Marián Smerčiak.
V kanadskom bodovaní stále vedie neohrozene Ján Románek z Piešťan.

Autor: Jaroslav Vrábel | 12.12.2011 | Prečítaný: 1776x