Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opä hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúša elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a TomᚠKopecký držitežmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
TART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešanského hokejového klubu
1. HL SR
píše denník Šport

17.12.2011

Koniec bardejovskej série

1. HOKEJOVÁ LIGA, NADSTAVBA O PLAY-OFF – 5. KOLO: Hetrik Seničana Mareka Mikušoviča

PRVOLIGOVÝ TELEGRAM

Hráči bardejovského Bemaka sa tešili z víazstva deväkrát za sebou. Včera im to však už v Mikuláši nevyšlo a Liptáci sa po troch prehrách tešili aspoň z víazstva po nájazdoch...

Topožčanci nevyšli naprázdno na východe a k ôsmemu miestu sa opä priblížili.

Piešanci si odviezli body spod Požany po tuhom boji najmä v tretej tretine.

Na Záhorí vyhrala senická Dukla v „šesbodovom“ zápase nad Prešovom.

Prvých osem tímov postúpi po 36 kolách vo februári 2012 do play-off.

ĎALŠÍ PROGRAM

NEDEźA 18. DECEMBRA 2011

NADSTAVBA O PLAY-OFF - 8. KOLO: Trnava – Topožčany, Sp. Nová Ves - Michalovce (oba o 17.00 h), Bardejov – Prešov (17.30), Piešany – Senica, Detva – Lipt. Mikuláš (oba o 18.00 h). NADSTAVBA O ZÁCHRANU - 5. KOLO: TrebišovPov. Bystrica (17.00).Púchov má vožno.

LIPT. MIKULÁŠ – BARDEJOV 3:2 (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Málokedy sa stáva, že na mikulášskom žade sú favoritmi hostia. Ale už v 1. min po akcii Plevu mohlo by 1:0 pre domácich. Potom hostia predvádzali hru hodnú lídra. Liptáci však bojovali, najmä vďaka brankárovi Palkovi „prežili“ aj oslabenie 3:5. V 28. min prekvapil mladý Jančuška Martona a bolo 1:0. Hostia boli herne lepší, ale Liptáci ich prevýšili bojovnosou. Na gól Knapa odpovedal krásnou strelou Kokavec – 2:1, no o 10 minút Sabol vyrovnal. V predĺžení domáci šance nepremenili a o ich víazstve rozhodol Bartík až v siedmej sérii nájazdov (premenili: Macík, Bartík – Školiak).

Góly: 28. Jančuška, 47. Kokavec, rozh. sam. nájazd Bartík – 43. Knap, 57. Sabol.

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: T. Matula – Farkaš, Holienka – 310 divákov.

HK 32: M. Palko – Kledrowetz, J. Kokavec, Mezovský, S. Hriňa, Holiga, Beňa, Galko, P. Lištiak – P. Bartík, J. Pleva, A. Themár – Kadura, L. Paukovček, R. Macík – A. Staroň, M. Mravec, Valášek – Jur. Halaj, A. Jančuška. Tréner D. Halahija.

BEMACO HC-46: R. Marton – M. Takáč, Pichnarčík, Valentín, Mart. Gajdoš, M. Školiak, V. Polaček, Slimák, A. Šimo – Gmitter, ź. Sabol, M. Balហ– Belušár, Dancsák, Str힖 R. Schneider, Náhlik, Petruška – Mihalič, Knap.Tréner J. Čontofalský.

FRANTIŠEK FÜSSI

MICHALOVCE – TOPOźČANY 3:4 (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Po chybe Šeligu prestrelil novica v bránke domácich Hurtaj. O dve minúty Drotár pomedzi brankárove betóny vyrovnal. Krátko na to Igor Majeský presnou strelou k žŕdke upravil na 2:1. V úvode druhej tretiny Hurtaj tečoval Klačanského strelu a začínalo sa odznova. O 58 s hostia opä viedli, keď sa presadil Goga. V 32. min Palovčík po Majeského prihrávke trafil žŕdku. Potom Dukla nevyužila dvojminútovú presilovku 5:3 a so šastím sa jej podarilo vyrovna v 44. min. V 53. mohla da aj štvrtý gól, ale Pavličko nepremenil tr. striežanie. V nájazdoch bol úspešný iba Tartaž.

Góly: 11. Drotár, 12. Majeský, 44. Drotár – 9. a 23. Hurtaj, 23. Goga, rozh. sam. nájazd Tartaž.

Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Rozhodovali: P. Bodák – Kalina, Štec – 1000 divákov.

HK DUKLA: R. Kurali – Boržík, J. Šeliga, Hančák, Petruňa, Lad. Mucha, Penxa, L. Škrak – Minčák, R. Gašpar, M. Drotár – Igor Majeský, Palovčík, Mart. Slovák - I. Králik, ź. Dobrý, J. Pavličko – Mil. Mach, M. Kovaž, Banovský.Tréner B. Okuliar.

HC: A. Beliansky – B. Oravec, Tartaž, Joanidis, R. Slávik, Štěpánek, Múčka – Klačanský, P. Hurtaj, Havlíček - M. Uhrík, Káčer, R. Varga – Mil. Bystričan, Drahovský, Pekarčík – Štefanech, M. Goga. Tréner M. Paulovič.

TOMÁŠ BREZINSKÝ

SENICA – PREŠOV 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Spočiatku sa hral opatrný hokej. V 11. min otvoril skóre Caban – 0:1. Domácim sa o chvížu zranil brankár Kristín a vystriedal ho Beláček. Potom Škápik obetavo zachránil pred Cmorejom a Lezo z protiútoku vyrovnal. V 16. min dal Lezo po peknej kombinácii druhý gól, ale Caban z presilovky vyrovnal – 2:2. V 17. min trafil Raček do vinkla a skóre otočil. Do druhej tretiny domáci nastúpili ako pokropení živou vodou. Mikušovič dal dva góly a bolo 4:3. V závere strelil po chybe súpera piaty gól Méry a po krásnej kombinácii Leza s Vaškovičom zavŕšil Mikušovič svoj hetrik. Diváci odmenili hráčov Dukly potleskom.

Góly: 13. a 16. Lezo, 21. a 39. Mikušovič, 48. Méry, 55. Mikušovič – 11. a 16. Caban, 17. Raček.

Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: V. Fridrich – Otrubčák, Polakovič – 395 divákov.

HC DUKLA: M. Kristín (12. Beláček) – Škápik, Pavešic, O. Janík, Šedivý, M. Král, J. Salajka, Herda – Vaškovič, A. Lezo, Mikušovič – Mikolášek, M. Hreus, Lantoš – Šúrek, E. Šimek, T. Méry – Cibulka, Šebesta, M. Tonhauser. Tréner Pav. Klečko.

HC 07: V. Volentier – L. Hopkovič, Fr. Pulščák, T. Špila, Obuch, S. Vorobel, M. Koma, Popela – M. Haas, M. Uhnák, Cmorej – Hajnik, ź. Caban, Raček – M. Jonák, V. Kubus, P. Segža – ź. Chovan.Tréner P. Křemen.

PAVOL MACEK

DETVA – PIEŠANY 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Detvania, usilujúci sa o výhodné štvrté miesto v tabužke, túžili po bodoch, no proti víazovi z minulej sezóny to nemali žahké. Hoci boli v prvej tretine aktívnejší, prevyšovali svojho súpera a aj častejšie striežali, výborného brankára Ondrejku sa im prekona nepodarilo. V druhej tretine sa karta obrátila, navrch mali Piešanci a v polovici stretnutia sa ujali vedenia gólom Haringa za asistencie Románka a Peška. Agilný Peško pridal o pár minút aj druhý gól. Veterán Jánoš zvýšil v 44. min na 3:0, no potom oba tímy zvýšili nasadenie, brankári boli v jednom ohni, no trafi sa podarilo len synovi detvianskeho trénera, ktorý Ondrejkovi pokazil čisté konto...

Góly: 49. Čanky - 32. Haring, 37. Peško, 44. Jánoš.

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: M. Štefík – Zvrškovec, Lajčiak – 172 divákov.

HC 07: M. Lipnický – M. Šiška, Neumann, Hataš, V. Dvořák, Zošiak, Škvarka – Paciga, K. Mahdalík, I. Zorvan – Puliš, J. Kóňa, M. Čanky ml. – J. Rehuš, J. Petro, Zuzin. Tréner M. Čanky st.

ŠHK 37: J. Ondrejka – T. Bokroš, T. Bučka, V. Urban, A. Kolník, T. Schneider, A. Hruška, Vrána, Mrázik – B. Jánoš, Mišura, Mir. Pupák – Haring, Peško, Románek – J. Ručkay, Mertel, Chylo – Lisoň, M. Mihálik, Klčo.Tréner M. Hovorka.

RASTISLAV KRNÁČ

PREDOHRÁVKA 14. KOLA

TRNAVA – SP. NOVÁ VES 2:7 (2:2, 0:2, 0:3)

Skóre otvoril už v 4. min najproduktívnejší obranca súaže Peter Ordzovenský – 0:1. Útoky sa potom striedali na oboch stranách, brankári mali plné ruky i nohy práce. Trnavčania skóre otočili dvomi gólmi, presne po minúte, ale onedlho vyrovnal Farkašovský. V druhej tretine tempo hry opadlo a Spišiaci strhli vedenie na svoju stranu. V záverečnej časti vyvinuli na bránku mladého trnavského tímu vežký tlak a svoje víazstvo zvýraznili.

Góly: 10. Bohunický, 11. Barčák – 4. Ordzovenský, 15. Farkašovský, 31. L. Novák, 39. Krempaský, 51. Hamrák, 58. Lemešani, 59. Prokop.

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:1.

Rozhodovali: V. Baluška – Mĺkvy, Stano – 125 divákov.

HK GLADIATORS: M. Stacho – K. Zachar, Krajčík, Hano, F. Šimka, J. Reho, Hronec, Kubica – Barčák, Čunderlík, Hlavna – A. Gráčik, M. Horský, Čavrk – J. Bohunický, M. Grman, Duran – Dudáš, Melichár, Slaninka. Tréner R. Macko.

HK: L. Lizák – Ordzovenský, Novajovský, Gurčík, ź. Vartovník, Kirner, Borovský, Nitriansky – Džerenga, J. Prokop,L. Novák – R. Kropáč, Opatovský, Farkašovský -Lemešani, V. Klinga, Krempaský – Kinkor, M. Hamrák, Mitro. Tréner M. Horváth.