Po 66 mesiacoch štartuje nová verzia stránok piešťanského hokejového klubu
11.12.2011
2000 dní piešťanského webu
24.4.2011
MS U18 Nemecko
Majstrami opäť hokejisti USA, Slovensko skončilo posledné a opúšťa elitnú skupinu
NHL - Stanley Cup 2010
Chicago sa stalo víťazom šiesteho stretnutia na pôde Philadelphie 3:4pp (na zápasy 2-4). Marián Hossa a Tomáš Kopecký držiteľmi Stanley Cup-u
MS U18 Minsk
Majstrovský titul obhájili hokejisti USA, Slovensko sa zachránilo (8.miesto)
ŠTART
Tento deň považujem za začiatok života nových stránok Piešťanského hokejového klubu
1. HL SR
17. a 18. kolo

10.11.2011

Ktoré naj udalosti sme zaznamenali v 17. a 18.kole 1.hokejovej ligy:

Naplno Liptáci a Spišiaci
Hokejisti Liptovského Mikulášu ťahajú štvorzápasovú šnúru bez prehry, okorenili ju navyše jednak 22 strelenými gólmi a jednak nulou na konte svojho brankára Matúša Palka. Ten inak vo dvoch zápasoch nami hodnoteného týždňa inkasovali len jediný gól. Inak treba pochváliť aj obranu Mikulášanov, ktorá dostala v siedmich posledných zápasoch len desať gólov. V posledných deviatich zápasoch majú Liptáci osem víťazstiev a bod majú aj za prehru na samostatné nájazdy  ešte v 9. kole.  Spišiaci vyhrali v posledných šiestich zápasoch po sebe, s Púchovom i Považskou Bystricou to boli tiež zápasy na nulu.

Absolútna vyrovnanosť – tri tímy  so 40 bodmi na čele
A to ešte Spišiaci na 4. mieste majú o dva zápasy menej ako vedúci tím Piešťan a len o dva body menej. Silná prvoligová top štvorka sa vykryštalizovala, ďalšie tímy, ktoré vedie po sérii posledných troch víťazných zápasov hore poskočivší Prešov, majú minimálne deväťbodovú stratu.

Absolútna dominancia Východu
Okrem vedúcich Piešťan sú na ďalších miestach naukladaní okrem Trebišova všetci zástupcovia východoslovenského hokeja.

V šlágri druhej časti sezóny Bardejov porazil Piešťany
O tom, kto je v 1. lige „pánom“ sa hralo pred takmer 1200 divákmi priamo na horúcom bardejovskom ľade. A história z jediného doma prehratého zápasu sa neopakovala. Výdatne pomohli aj dva psychologicky veľmi podstatné góly do šatne. Bardejovčanom sa podarili hneď dva. Samuel Mlynarovič sa trafil v poslednej minúte prvej tretiny a jeho kolega v útoku Erik Piatak si to isté zopakoval na konci druhej. Piešťany sú v tabuľke na prvom mieste, ale len o skóre pred trojicou prenasledovateľov, ktorá si to rozdá v boji p prvé štyri priečky.

Šokujúci výsledok v Senici
Senica, ktorá sa strelecky trápi pomaly od začiatku sezóny a ktorá má na svojom konte osem gólov za posledné štyri zápasy, si osem gólov „strihla“ v jednom jedinom na domácom ľade. A to dokonca proti tímu, ktorý tri stretnutia po sebe nevedel, čo je to prehra.  Aj také paradoxy prináša 1. hokejová liga.

Vaškovičove štyri góly Prešovu
Ak bude posledný zápas predznamenávať postupný návrat hernej pohody i streleckej efektivity Ľuboša Vaškoviča do starej formy, akú mal naposledy pred tromi rokmi, keď si pod trénerom Róbertom Kalábrom zahral v Senici veľmi úspešnú sezónu, majú sa na čo senickí fanúšikovia tešiť. Ľubo bol v spomínanej sezóne najproduktívnejším hráčom základnej časti a tretím najlepším strelcom.

Senica I. –  rekordný hetrik za 200 sekúnd
Tri zo štyroch gólov Ľuboša Vaškoviča padli v rekordnom čase. Jednak padli hneď za sebou, jednak mu na ne stačilo dvesto sekúnd. To ale ešte bolo vlastne v neuveriteľnom stretnutí na senickom ľade veľmi dlhá doba na strieľanie gólov

Senica II. –  51:33 – 53:09, 96 sekúnd a štyri góly
V tretej tretine pokračovali absurdnosti na senickom ľade ďalej. Za 96 sekúnd dali Seničania ďalšie štyri góly. Len taká neuveriteľne krátka doba stačila bekovi Janíkovi (druhý jeho gól v zápase), Čopákovi, Vaškovičovi (štvrtý v zápase) a Šimkovi na zvýšenie náskoku na 8:2.

Senica III. –  52.13 – 53:09, 56 sekúnd a tri góly
Tri posledné senické góly padli dokonca v rozmedzí 56 sekúnd. Takže 430 senických divákov videli v jedinom zápase toľko rekordov, ako sa asi najbližšie nikomu nepodarí a to nielen v 1. lige, ale ani nikde inde.

Púchov v Trnave nie ďaleko od bodov
Dvakrát viedli púchovskí hokejisti v Trnave, Po góloch Daniela Bednárika a Tomáša Bajtalu viedli 1:0 aj 2:1. Tento výsledok bol ešte necelých päť minút pred koncom zápasu.  Milan Grman a Martin Hlavna však bleskovým dvojitým zásahom v priebehu necelej minúty rozhodli predsa len o tom, že body nakoniec ostali na domácom ľade. Vo vynikajúcom výkone pokračoval nováčik aj na ľade Spišskej Novej Vsi, kde bol zdatným súperom aj jednému z top tímov ligy. Vynikajúci výkon napriek prehre podal (nie prvý raz) Lukáš Zubo, ktorý z 52 strel Spišiakov inkasoval štyri góly.

Považská Bystrica takmer proti Piešťanom s prekvapením
Považania nehrajú najlepšiu sezónu, napriek tomu dokážu zatopiť aj jasným favoritom. Po dvoch ťažkých prehrách sa v Piešťanoch dokázali vypnúť ku kvalitnému výkonu a ešte pol minúty pred koncom riadnej hracej doby hrali s lídrom na jeho ľade remízový zápas. 16 sekúnd pred koncom sa však Jozefovi Haringovi podarilo predsa len dať víťazný gól.

Zdroj: webhokej24.sk

Autor: Jaroslav Vrábel | 10.11.2011 | Prečítaný: 1771x